Czy biblioteczka w łazience to dobry pomysł?

2008-09-29 2:00

Biblioteczka w łazience - pomysł efektowny, choć kontrowersyjny. Lubimy czytać w wannie, ale boimy się o książki narażone na działanie wody. Pokój kąpielowy, który prezentujemy, godzi przyjemność z niezbędnym minimum bezpieczeństwa.

Zaraz, zaraz... To chyba jakieś nieporozumienie. Do widoku wanny w sypialni zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale regał pełen książek w łazience - to chyba przesada? A jednak, kąpielowy relaks sprzyja lekturze, a w odpowiednio urządzonej łazience możemy czytać bez obaw. Jedyne, co może tutaj zagrażać książkom, to niezręczność czytelnika.

Łazienka z książkami

Nasza łazienka to obszerny pokój kąpielowy. Usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni, nie ma przed nią żadnych tajemnic - granicę między nimi stanowi jedynie półprzejrzysta, lekka ścianka. Przestrzeń określają przede wszystkim wolno stojąca wanna oraz masywny regał, który jest nie tylko biblioteką, ale też pełni funkcję półki na kosmetyki, łazienkowe drobiazgi, zapasowe ręczniki. Oddziela przy tym część kąpielową od sanitarnej, porządkując wnętrze.

Łazienka “do poczytania” to rozwiązanie śmiałe, ale nie szalone. Duża powierzchnia i skuteczny system wentylacyjny są gwarancją funkcjonalności pomieszczenia. Nie musimy się obawiać, że poziom wilgoci zagrozi książkom.

Wnętrze nie tylko dla niej

Subtelne kształty wyposażenia, brązowo-beżowa kolorystyka, ciepłe światło. Delikatność całości podkreślają różowe dodatki, zwłaszcza kwiaty. Sprawiają, że wnętrze jest bardzo kobiece. Wydaje się stworzone dla pani domu. Oto miejsce, gdzie wreszcie czas nie goni. Tutaj można zostawić za sobą cyklon domowych i zawodowych spraw, wsłuchać się w siebie. Kiedy ciało odpoczywa, głowa domaga się duchowej strawy. Ciepła woda, kwiaty pachną, a świat zamknięty w książce jest na wyciągnięcie ręki.

Choć pokój kąpielowy zaaranżowano w lekkim, budzącym romantyczne skojarzenia stylu, nie jest wyłącznie kobiecą domeną. Łazienkowy księgozbiór działa jak magnes: pod jego wpływem każdy, niezależnie od płci, chętnie zamienia kanapę w salonie na wannę.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE