Co to jest tapeta ceramiczna? Jeśli marzysz o pięknej łazience, to najlepszy wybór!

2024-07-08 12:23

Chcesz, żeby twoja łazienka wyglądała jak z katalogu? Wystarczy, że chociaż na jeden ze ścian pojawi się tapeta. Jeśli obawiasz się, że wilgoć jej zaszkodzi, najlepszym rozwiązaniem będzie tapeta ceramiczna!

Spis treści

 1. Czy tapety nadają się do łazienki?
 2. Tapety ceramiczne: kompromis między tapetą a ceramiką
 3. Co to są tapety ceramiczne?
 4. Co wybrać do łazienki? Tapety zmywalne czy tapety ceramiczne?
 5. Tapety ceramiczne. Zdjęcia

Czy tapety nadają się do łazienki?

Przyznam, że jestem wielką fanką tapet i sama zdecydowałam się na aranżację łazienki za pomocą zmywalnej tapety. Postawiłam na tapetę winylową na flizelinie i po trzech latach użytkowania wyciągnęłam kilka wniosków. 

Tapeta zmywalna w mojej łazience została ułożona za wanną, nad którą znajduje się okno. Położono ją nad płytkami imitującymi boazerię angielską, więc zajmuje niewielką powierzchnię. Z wanny korzystam ja, ale i dwójka małych dzieci, które raczej ignorują fakt, że tuż obok znajduje się tapeta. 

Mimo tego, że łazienka jest użytkowana i zaparowana przez około 1,5 godziny dziennie i raczej pozwalam się dzieciom w miarę swobodnie bawić (oczywiście w granicach rozsądku), tapeta trzyma się całkiem nieźle.

W ogóle nie jest zniszczona, jednak w kilku miejscach zauważyłam, że zaczęła się delikatnie odklejać. Kupiłam jednak klej do tapet w tubce i ją podkleiłam.

Czy tapety nadają się do łazienki? Z perspektywy czasu uważam, że tapeta zmywalna w łazience to był dobry pomysł. Jeśli lubisz często zmieniać swoje wnętrza, to idealnie rozwiązanie, ponieważ chcąc przeprowadzić metamorfozę łazienki, możesz szybko to zrobić za pomocą tapety i dosyć niedużym kosztem. 

Tapety ceramiczne: kompromis między tapetą a ceramiką

Wiele osób jednak jest sceptycznych co do tapety w łazience. Obawiają się wilgoci, perspektywy szybkiego remontu itp. W takim przypadku faktycznie lepiej postawić na płytki imitujące tapety. Teraz to jeden z największych trendów, który powoli wypiera popularney w Polsce szary gres zestawiony z płytkami drewnopodobnymi. 

Płytki niczym tapeta
Autor: Materiały prasowe / Unica Gres porcelanowy Unica, Elisir

Nawet najlepsza winylowa tapeta na flizelinie nie przetrzyma zmasowanego ataku wody. W przeciwieństwie do tapety zmywalnej tapety ceramiczne mogą zostać ułożone również w tych strefach, gdzie woda leje się strumieniami. Zwykłej tapety nie ułożymy też na podłodze, a jeśli zamarzy ci się np. posadzka o fantazyjnym wzorze, masz taką możliwość. 

Ilość wzorów tapet imitujących płytki jest bogata, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku zmywalnych tapet. Mimo wszystko jest w czym wybierać!

Co to są tapety ceramiczne?

Tapety ceramiczne to mocny akcent, za pomocą którego możemy podkreślić jedną ścianę łazienki. Można ułożyć jest za wanną lub pod prysznicem, a dodatkowo jeszcze nad umywalką. Pozostałe ściany warto pozostawić w jednym kolorze spójnym z barwą tapety. 

Płytki niczym tapeta
Autor: Materiały prasowe / WIDE&STYLE Ceramika WIDE&STYLE, Mini

Lepiej nie kłaść bardzo wzorzystych płytek w całej łazience, ponieważ efekt może być przytłaczający, nie sprzyjać odpoczynkowi i dawać efekt chaosu. Szczególnie uważać trzeba w małych łazienkach. Tapety ceramiczne lepiej stosować tam z umiarem, postawić na delikatniejszy wzór lub dla eleganckiego efektu ozdobić nimi niewielki fragment łazienki. 

Co wybrać do łazienki? Tapety zmywalne czy tapety ceramiczne?

Jeśli planujesz remont łazienki i chcesz mieć pewność, że nie trzeba będzie robić żadnych poprawek, ale też stworzyć ponadczasową przestrzeń, postaw na tapety ceramiczne o stonowanym i klasycznym wzorze, który ci się nie opatrzy. W przypadku gdy lubisz remonty i zmiany, lepszym wyborem będzie tapeta zmywalna. Co kilka lat możesz ją wymienić!

Tapety ceramiczne. Zdjęcia

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Tapety ścienne - nowoczesne i modne tapety w kropki, na jednej ścianie, fototapety z efektem głębi

  QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

  Pytanie 1 z 15
  Jaki styl przedstawia zdjęcie?
  styl rustykalny
  Tapety ścienne - trendy we wzornictwie ściennym