Beżowa łazienka i toaleta: spokojna aranżacja z płytkami w pasy

2015-06-30 19:11 Zuza Olczak

Aranżacje łazienki i toalety są spójne. Beżowa łazienka jest dość mała, ale udało się w niej zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty. Motywem spójnym w obu wnętrzach są beżowo-białe płytki, które ułożone są we wzór pasów na ścianie.

Aranżacja łazienki i toalety jest spokojna, subtelna i harmonijna. Wnętrza są w kolorze beżowym. Motywem, który łączy dwie aranżacje są płytki w kolorze biało-beżowym, z których ułożono pasy na podłodze i ścianie. Prezentowana na zdjęciach łazienka znajduje się w nowoczesnym mieszkaniu urządzonym dla mężczyzny.

Aranżacja beżowej łazienki

Zabieg ułożenia płytek w pasy na ścianie i podłodze w aranżacji łazienki wizulanie powiększa wnętrze. Beżowa łazienka jest przytulna i wygodna, mimo że jej metraż nie jest zbyt duży. Pod oknem w łazience z shuttersami (drewnianymi okiennicami) jest duża wanna, ale pan domu chciał brać też prysznic. Autorka projektu architekta Hanna Kłyk (www.hannaklyk.pl) zaprojektowała więc przechodni prysznic z odpływem w podłodze (bez brodzika). Takie rozwiązanie w aranżacji łazienki nie tylko poprawia komunikację, ale też eliminuje optyczną barierę, jaką byłaby tradycyjna kabina prysznicowa, a to ważne w małej łazience. W szafce pod umywalką znajdują się szuflady oraz pralka.

Sprawdź też: beżowa łazienka i turkusowe dodatki >>>

Aranżacja łazienki wyposażenie: dekoracja okna shuttersy – Jasno; szafka pod umywalkę – na zamówienie; armatura łazienkowa Esprit – Kludi; kabina prysznicowa – Hüppe.

Aranżacja beżowej toalety

Toaletę, tak jak łazienkę, zdobią pasy ułożone z płytek Mutina – z podłogi wspinają się na ściany, co wizualnie powiększa wnętrze toalety. Aranżacja toalety wyposażenie: płytki Mutina, proj. Patricia Urquiola – Internity; umywalka i miska WC – Catalano.