Łazienka w kontrastowych kolorach

2010-04-28 2:00 Anna Śmiałek

Łazienkę urządzono w kontrastowych barwach. Jest minimalistyczna i elastyczna. Wystarczy dodać trzeci kolor i będzie inaczej.

Dla Kasi, projektantki, a zarazem właścicielki prezentowanej łazienki, jej wymyślenie i realizacja mają znaczenie nieco symboliczne. Po pierwsze: projekt jest manifestem stylu najbliższego jej sercu. Po drugie: to właśnie po stworzeniu wystroju swojego domu Kasia wyjechała do Anglii, gdzie zaczęła studiować aranżację wnętrz. Urzeczywistnienie własnej wizji w pewnym sensie stanowiło dla niej początek nowej życiowej drogi.

Przestrzeń w łazience

Nieduża łazienka wydaje się dość przestronna. Kasia osiągnęła taki efekt, wybierając do jej urządzenia sprzęty o geometrycznych, prostych formach i pokrywając część ścian dużymi taflami luster. W ten sposób optycznie powiększyła wnętrze. Lekkość wnoszą tu również drzwi przesuwne. Przez prostokąty mlecznego szkła do łazienki przenika światło z przedpokoju. Wrażenie przestronności potęguje ład przestrzenny panujący w pomieszczeniu. Projektantka zadbała o szczegóły, które dodały łazience nieco pokojowego charakteru - to wisząca lampa i zdobiące ściany plakaty. Oczywiście w czerni i bieli.

Czarno-białe płytki

Połączenie czerni z bielą jest eleganckie i zawsze aktualne. Bez względu na styl, w jakim zostało zastosowane. Czarne płytki ceramiczne w modnym dużym formacie mają lekko przetartą powierzchnię. Wraz z plakatem z filmu, który już dawno zszedł z ekranów, nawiązują do klasyki.