Aranżacja wnętrz: projekt łazienki i sypialni w stylu nowoczesnym w starej kamienicy!

2015-08-23 0:51 Monika Czerwińska-Konarska

Czy styl nowoczesny odnajdzie się w projekcie łazienki w przedwojennej kamienicy? A czy projekt sypialni spełni marzenia o miejscu do wypoczynku? Tak, profesjonalnie zaaranżowane wnętrza w stylu nowoczesnym, nawet w starej kamienicy sprawią, że zawsze chętnie wracamy do domu!

Projekt łazienki i sypialni, tak jak reszty aranżacji wnętrz mieszkania, opiera się na jasnych kolorach neutralnych, niezbędnych meblach wolnostojących i całym mnóstwie schowków do przechowywania. Powstały wnętrza sprzyjające wypoczynkowi po dniach spędzonych w pracy w tętniącym życiem mieście. A co najciekawsze okazuje się, że styl nowoczesny można idealnie dopasować do wnętrz starej, przedwojennej kamienicy.

Aranżacja łazienki: wygodna łazienka z toaletką pod oknem

Widna łazienka z oknem to prawdziwy skarb. Tak jest w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy w Sopocie.  Wielkość pomieszczenia pozwoliła na aranżację łazienki  w stylu nowoczesnym, z toaletką przy oknie. Mimo skosów udało się wygospodarować w projekcie łazienki wygodny blat, dokładnie pod oknem. Pod blatem znalazło się miejsce na szuflady, mieszczące wszelkiego rodzaju drobiazgi kosmetyczne i łazienkowe. Owalna wanna została umieszczona tak, że wygląda na  wolnostojącą. Umywalka zintegrowana z postumentem znalazła swoje miejsce przy pionie wodno – kanalizacyjnym. Architekt wnętrz Jacek Tryc, z pracowni Tryc.pl zaproponował obłożenie ścianek pionu dekoracyjnymi, białymi płytkami z modnym motywem kwiatowym. Teraz całość wygląda na specjalnie zaaranżowaną w ten sposób. Czyli zgodnie z zasadą: jeśli nie możesz czegoś ukryć, uczyń z tego zaletę. I tak się właśnie stało. Powstał projekt łazienki w kolorach neutralnych i o zaokrąglonych formach, w kobiecym stylu.

Zobacz: kolory neutralne w aranżacji wnętrz

 

Aranżacja sypialni: neutralny spokój…

Projekt sypialni nawiązuje do myśli przewodniej dotyczącej aranżacji wnętrz całego mieszkania w przedwojennej kamienicy w Sopocie. Mieszkanie ma dawać wytchnienie po dniu pełnym pracy w tętniącym życiem mieście. W projekcie sypialni w stylu nowoczesnym nie znajdziemy żadnych sprzętów czy drobiazgów. Aranżacja sypialni jest oazą spokoju i odpoczynku. Naturalne materiały – podłoga z szerokich, bielonych drewnianych desek, fornirowane nocne szafki i kolory neutralne sprzyjają wyciszeniu i regeneracji. Tapicerowane zagłowie, na szerokość całej wnęki, przypomina zaciszne niegdyś alkowy.