Aranżacja łazienki: podwójna wanna w łazience stworzonej do relaksu

2015-11-01 13:48 Matylda Gruman

Czarno-biała łazienka sprzyja odpoczynkowi. W aranżacji postawiono na wygodę i relaks. Jak opowiadają właściciele - w naszej łazience zapominamy o codzienności, oddajemy się relaksującym kąpielom. Projektantka ułatwiła im zadanie, wstawiając wannę o wymiarach 180x130 cm. A także sięgając po drewno kojarzące się z salonem SPA.

Ciekawa aranżacja łazienki w kolorze czarno-białym. Duże i wygodna łazienka dobrze urządzona sprzyja relaksowi. Projekt łazienki: Katarzyna Rohde z pracowni Home & Style. Na początku była wanna-trapez z funkcją prysznica. Później dołączyła trójkątna szafka z umywalką. Skąd te kształty? Dzięki nim od drzwi łazienkowych aż do pralni za zasłonką prowadzi swobodne przejście, a wnętrze łazienki ma charakter.

Aranżacja łazienki kolory

Prezentowana aranżacja łazienki to trzy kolory: czarny, biały i ciepły odcień drewna. Czerń i biel glazury łazienkowej projektantka ociepliła posadzką z gresu imitującego drewno. Zrobiła to też ze względów praktycznych (białą i czarną podłogę w łazience trudniej utrzymać w czystości). Pod kolor gresu został dobrany fornirowany dębem blat szafki umywalkowej. W aranżacji łazienki biała szafka wtapia się w tło z białych płytek.

Wygodna aranżacja łazienki

Pierwsza wspólna łazienka musi być wyjątkowa. Wygodna, relaksująca, elegancka - z takiego założenia wyszli właściciele mieszkania, którzy o przygotowanie projektu łazienki poprosili profesjonalistkę. Katarzyna Rohde z pracowni Home & Style miała duże pole do popisu. – W aranżacji łazienki nie ograniczał nas mały metraż. Powierzchnia łazienki to prawie siedem metrów kwadratowych plus oddzielna pralnia. To wystarczająca przestrzeń na wstawienie podwójnej wanny, wymarzonej przez właścicieli. Problem stanowiły tylko drzwi do łazienki, usytuowane blisko ściany, do której zamierzaliśmy przymocować szafkę z umywalką – mówi projektantka. Ponieważ drzwi nie dało się przesunąć w prawo (manewr uniemożliwiała szafa w przedpokoju) projektantka postanowiła zastosować inne rozwiązanie, „pójść w skosy”. Po prawej stronie łazienki umieściła asymetryczną wannę narożną, a po lewej równie skośną umywalkę. Stolarzowi zleciła wykonanie szafki podumywalkowej odwzorowującej linie umywalki.

Podwójna wanna i lustro

Prace związane z aranżacją tej łazienki przebiegały sprawnie, bo nie były konieczne większe przeróbki. Przesunęliśmy tylko o dwadzieścia centymetrów grzejnik. W pralni w podwieszanym suficie ukryliśmy rury wentylacyjne idące z kuchni. Zrezygnowaliśmy z parawanu nawannowego, gdyż wanna okazała się wystarczająco duża i podczas brania prysznica woda nie pryska na podłogę – wyjaśnia pan domu. A pani domu dodaje: - Najbardziej jednak lubimy długie kąpiele. Zapalamy wtedy świeczki, włączamy muzykę. Przy następnym remoncie łazienki, dla lepszych efektów dźwiękowych, pewnie zamontujemy głośniki pod sufitem lub w meblach.

Po podwójnej narożnej wannie, drugim co do wielkości elementem w aranżacji łazienki jest lustro. Zajmuje prawie całą ścianę nad umywalką. Podkreśla walory wnętrza łazienki, odbija światło. Dzięki niemu łazienka sprawia wrażenie większej, nabrała też lepszych proporcji. Zwężana ku bokom szafka umywalkowa nie blokuje wejścia do łazienki oraz pralni. Ułatwia również przeglądanie się w lustrze.

Aranżacja łazienki z wydzieloną pralnią

Wydzielone pomieszczenie z przeznaczeniem na pralkę, suszarkę i składzik gospodarczy uwalnia łazienkę od widoku suszącej się bielizny, deski do prasowania czy detergentów. Jeśli nie lubimy hałasu, pralnię możemy zamknąć za drzwiami, a samą pralkę obudować szafką (półki w wysokiej zabudowie przydadzą się na środki
czystości lub ręczniki). By wnętrze pełniło funkcję suszarni, warto wcześniej poprawić jego wentylację, sprawdzić ciąg w kominie wentylacyjnym, ewentualnie zamontować wentylator mechaniczny. Przydać się może też niewielki grzejnik elektryczny.

Czarno-biała łazienka kosztorys

 • umywalka Doppio, Riho 970 zł
 • wanna Doppio, Riho 2300 zł
 • miska WC z deską wolnoopadającą Gap, Roca 1000 zł
 • bateria umywalkowa Zenta, Kludi 300 zł
 • bateria wannowa Zenta, Kludi 600 zł
 • glazura Bella Nero-White, BasicLine 2800 zł
 • gres drewnopodobny Naturale, Noce 800 zł
 • kinkiet liniowy Yon, Labra 680 zł
 • plafony Quadro, 2BM 480 zł
 • grafika, Minimalliving 130 zł
 • zasłonka prysznicowa, H&M Home 70 zł
 • meble łazienkowe na zamówienie 3500 zł

Razem aranżacja łazienki: 13 630 zł