Aranżacja łazienki: biała zabudowa w łazience

2014-09-18 17:45 Sonia Łukomska

Odpowiednio zaaranżowana biała łazienka to synonim schludności i dobrego smaku. Może być minimalistyczna lub dekoracyjna, ale na pewno nie nudna! Jeśli szukasz inspiracji na aranżację łazienki w bieli, sprawdź galerię 10 przykładowych łazienek z białą zabudową.

Biała zabudowa w łazience wygląda schludnie i elegancko, wywołuje poczucie czystości, a na dodatek powiększa optycznie pomieszczenie, doskonale nadaje się więc do łazienek o niewielkim metrażu. Ponadto białe meble łazienkowe wyglądają lekko, co stanowi spory plus w przypadku łazienek rodzinnych, w których trzeba zmieścić wiele szafek, półek i szuflad.

Biała zabudowa łazienki: nowocześnie lub klasycznie

Biała zabudowa łazienki pasuje zarówno do nowoczesnych aranżacji (minimalistyczne, gładkie fronty szafek z lakierowanego MDF-u), jak i do łazienek w stylu klasycznym, romantycznym, skandynawskim lub retro (stylizowana, rzeźbiona szafka podumywalkowa, staroświecka komódka do przechowywania ręczników). Jeśli obawiasz się, że łazienka z tego typu zabudową będzie zbyt monotonna, zestaw ją z dodatkami dekoracyjnymi w intensywnym kolorze, posadzką z wzorzystych płytek lub ze ścianą ozdobioną fototapetą. Białe meble w łazience warto również przełamać drewnianą podłogą – doda ona białej łazience naturalnego ciepła i przytulności. Aranżację łazienki w bieli możesz także ocieplić przy pomocy odpowiedniego oświetlenia. Jeśli pociągają cię jednolite, minimalistyczne przestrzenie, biała zabudowa na tle białych ścian i podłogi to coś dla ciebie! Miłośnikom industrialnych przestrzeni polecamy zestawienie tego typu zabudowy ze ścianami ozdobionymi szarym tynkiem strukturalnym przypominającym surowy beton.