7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience. Sprawdź, które masz u siebie!

2024-01-10 8:57

Łazienka to miejsce, gdzie wilgotność jest większa niż w innych częściach mieszkania. Poza tym często panują tam również wyższe temperatury. W związku z tym nie wszystko można tam trzymać. Oto 7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience. Sprawdź naszą listę i zrób u siebie porządek.

7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience
Autor: Getty Images/Kostikova

Spis treści

  1. 7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

1. W łazience nie należy trzymać sprzętów elektrycznych i elektroniki

Oczywiście chodzi o wszelkie urządzenia, które nie są odporne na wilgoć. Dotyczy to m.in. radia, przenośnego grzejnika, smartfona, tabletu, ale też… suszarki do włosów! Warto się upewnić, czy dany sprzęt jest dostosowany do wysokiej wilgotności.

Ryzykujemy bowiem nie tylko awariami urządzeń, lecz także groźnym dla zdrowia i życia wstrząsem elektrycznym.

2. W łazience nie należy trzymać maszynki do golenia

Brzmi zaskakująco, prawda? Wszystko jednak zależy od tego, z jakiego materiału wykonano ostrza. Jeśli to stal nierdzewna, możemy spać spokojnie.

Mimo wszystko lepiej umieszczać maszynki w szczelnych opakowaniach, a po goleniu dobrze je wysuszyć.

3. W łazience nie należy trzymać ręczników i pościeli

Chodzi oczywiście o przechowywanie suchych tkanin. Dlaczego nie powinno się tego robić w łazience? Naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy len, są łakomym kąskiem dla nieprzyjemnych drobnoustrojów.

Poza tym są podatne na działanie pleśni – a ta w wilgotnej łazience ma sprzyjające warunki do rozwoju. Dlatego upewnij się też, czy łazienka ma odpowiedni system wentylacji.

To ważne w przypadku suszenia ręczników po kąpieli. Im dłużej schną, tym większe prawdopodobieństwo, że padną ofiarą bakterii czy grzybów.

4. W łazience nie należy trzymać leków

Leki, podobnie jak niektóre kosmetyki, trzeba przechowywać w temperaturze pokojowej. Ponadto nie lubią wilgoci, która może nawet obniżać ich skuteczność. Choć tradycyjnie apteczki umieszcza się w łazience, lepiej przenosić je do innych pomieszczeń.

5. W łazience nie należy trzymać biżuterii

Jeśli przed prysznicem zdejmiesz pierścionek czy kolczyki i położysz je w łazience, nic im nie będzie – pod warunkiem że nie spędzą tam dużo czasu. Zwłaszcza metalowe drobiazgi, przy dużej wilgotności, mogą zacząć rdzewieć. Na co dzień przechowuj je więc w suchym pomieszczeniu.

6. W łazience nie należy trzymać kosmetyków do makijażu

Kosmetyki do makijażu nie lubią częstych zmian temperatury (powinny być przechowywane w pokojowej). A takie są częste w łazience. Wystarczy, że ktoś weźmie prysznic lub zafunduje sobie gorącą kąpiel, a temperatura od razu podskakuje!

Lepiej więc przenieść kosmetyki np. do sypialni, przy okazji dekorując ją piękną toaletką.

7. W łazience nie należy trzymać lakierów do paznokci

Kolejny domowy upiększacz, który bardzo nie lubi zmian temperatury. Przechowuj go więc w sypialni lub salonie. I nie chowaj do lodówki!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić długą i wąską łazienkę na poddaszu? 6 wskazówek, dzięki którym będzie ci łatwiej

Aranżacja wąskiej łazienki w stylu orientalnym

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Nasi Partnerzy polecają