4 ciekawe funkcje, które mają dobre meble łazienkowe. Sprawdzamy

2024-07-02 9:38

Zakup odpowiednich mebli do łazienki to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i praktyczności. Na co zwrócić uwagę, wybierając meble łazienkowe, aby były idealnie dopasowane do potrzeb? W jakie ciekawe funkcje powinny być wyposażone? Oto nasz praktyczny poradnik.

Spis treści

  1. Modułowe meble łazienkowe
  2. Kosz na bieliznę wbudowany w szafkę
  3. Szafka nad pralkę
  4. Szafka na mopa
  5. Funkcjonalne meble łazienkowe. Zdjęcia

Wybór mebli łazienkowych może być przytłaczający, dlatego warto zacząć od jasnego określenia swoich potrzeb. Oto kilka kluczowych funkcji, które powinny mieć dobre meble do łazienki.

Modułowe meble łazienkowe

Modułowe meble łazienkowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie elastyczność, funkcjonalność i nowoczesny design. To systemy meblowe, które składają się z pojedynczych elementów, które można dowolnie łączyć i konfigurować według własnych potrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo dopasować meble do różnych rozmiarów i układów łazienki, co czyni je idealnym wyborem zarówno do małych, jak i dużych wnętrz.

Można na przykład połączyć dwie szafki jednym blatem i zyskać długą komodę pod umywalkę. Innym pomysłem jest stworzenie pojemną szafy na całą szerokość ściany z pojedynczych szafek wiszących. Meblami modułowymi z powodzeniem zastąpimy drogą zabudowę na wymiar, gdy zależy nam na umeblowaniu wnęki czy luki nad pralką i toaletą. To gotowe od ręki i dużo tańsze rozwiązanie!

Przeczytaj także: Szafka pod umywalkę to najważniejszy mebel w łazience. Co zamiast szafki podumywalkowej?

Kosz na bieliznę wbudowany w szafkę

Osobne pojemniki na brudną bieliznę ukryte w kącie łazienki, to już przeżytek. Nowoczesne meble łazienkowe wyposażone są  w taki kosz, który w razie potrzeby łatwo można wypiąć. Zamontowany jest na prowadnicach z pełnym wysuwem, mamy łatwy dostęp do zawartości, a w razie potrzeby można go wyjąć i opróżnić. Jeżeli łazienka ma miejsce na dodatkową szafkę, można umieścić obok siebie dwie – jedna z koszem na pranie białe, druga na kolorowe.

Szafka nad pralkę

Zabudowanie pralki meblami to bardzo praktyczne rozwiązanie, dobre wykorzystanie przestrzeni, która nad pralką bardzo często pozostaje pusta. Taką gotową szafkę łazienkową, zaprojektowaną specjalnie z myślą o wykorzystaniu miejsca nad pralką ma swojej kolekcji PIK marki NAS. W zabudowanej szafce możemy ukryć np. środki do prania,  które często chowamy za pralką. Szafka nad pralką nie zmniejszy optycznie łazienki, a ujednolici przestrzeń i pozwoli zachować porządek.

Szafka na pralkę
Autor: oneloft.pl Szafka na pralkę w stylu loft.

Szafka na mopa

Gdzie schować mop do mycia podłogi? Czasami stoi pod schodami, często w łazience lub w szafie, ale w żadnych z tych miejsc nie wygląda dobrze i zajmuje miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest szafka zaprojektowana specjalnie z myślą o przechowywaniu mopa. Została pomyślana tak sprytnie, że oprócz mopa można w niej przechowywać również inne niezbędne akcesoria, jak płyny do mycia łazienki lub podłogi, ściereczki itd.

Funkcjonalne meble łazienkowe. Zdjęcia

Nowoczesne meble do łazienki - z MDF, lakierowane, laminowane, modułowe. Z czego zrobić blat w łazience?

Wmarzona łazienka Polaków
Nasi Partnerzy polecają