14 grudnia. Porządki w łazience: myjemy płytki, sprzątamy w szafkach, przeglądamy kosmetyki

2015-12-14 1:02 Monika Czerwińska-Konarska
Sprzątamy łazienkę
Autor: Thinkstockphotos.com Świateczne porządki obejmuja swoim zasięgiem takze łązienkę. Opróc czyności porządkowych wykonywanych regularnie warto umyć płytki, przejrzeć zawartość szafek i sprawdzić czy nie odłożył sie kamień.

Domowe porządki przed Bożym Narodzeniem obejmują także łazienkę. Warto raz na jakiś czas poświecić jej trochę więcej uwagi. Domowe porządki przydają się szczególnie w miejscach w których my sami dbamy o higienę i pielęgnujemy ciało.

Domowe porządki dotyczą także łazienki. Przed Bożym Narodzeniem, wtedy kiedy cały dom jest odświętnie udekorowany nie możemy zapomnieć o łazience. Są czynności, które wykonujemy regularnie, ale mycie płytek czy porządki w szafkach robimy raz na jakiś czas. Teraz jest właśnie dobry moment, do świąt jeszcze chwila, możemy szybko, przy pomocy domowników, którzy przecież także regularnie korzystają z łazienki, zrobić konieczne porządki. Zajmie to chwilę.

Zobacz: jak wyczyścić pralkę?

Domowe porządki: po co porządki świąteczne w łazience?

Łazienka jest miejscem, w którym się myjemy i pielęgnujemy. Warto więc zadbać by była czysta i higieniczna. Oprócz regularnego sprzątania, raz na jakiś czas, przydaje się także gruntowne sprzątanie łazienki. Przed Bożym Narodzeniem jest dobry moment żeby, korzystając z pomocy domowników lub osób z zewnątrz, zadbać o higienę i porządek w łazience. Raz na jakiś czas dobrze jest więc umyć płytki, wymienić dywaniki, zrobić porządek w szafkach i przejrzeć kosmetyki. Często okazuje się, że część z nich jest przeterminowana i nie nadaje się dłużej do użytku. Zdecydowanie należy pozbyć się takich rzeczy. Przy okazji wycieramy półki i szuflady szafek w łazience – z powodu wilgoci kurz znacznie łatwiej tu osiada niż gdzie indziej. Dużo przyjemniej będzie zażywać kąpieli i szykować się do świątecznego przyjęcia w czystej i pachnącej łazience.

Zobacz: jak wyczyścić osad z kamienia w łazience?

 

 

 

 

Mycie płytek w łazience
Autor: Thinkstockphotos.com Raz na jakis czas, na przykład przed świętami, warto zrobić gruntowne porządki w łazience, łącznie z myciem płytek.

Domowe porządki: czym sprzątać łazienkę?

Powstaje pytanie: czym sprzątać łazienkę? Popularnymi środkami chemicznymi dostępnymi w sklepach czy preparatami przygotowywanymi w domu? To zależy. Jeśli w domu są małe dzieci lub alergicy lepiej przygotować domowe środki czystości. Podczas gruntownych porządków ilość chemii nakłada się i skutki dla osób wrażliwych mogą być bardzo nieprzyjemne. Jeśli jednak nic nam nie dolega i szybko chcemy się rozprawić z domowymi porządkami sklepowe środki czystościowe będą skuteczne i bardzo nam w tym pomogą.

Czytaj też: jak przygotować domowe środki czystości?