SZKŁO nad BLATEM w kuchni 10 projektów kuchni ze szkłem

2013-07-08 16:01

Szkło nad blatem w kuchni sprawdzi się zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Ściana nad blatem kuchennym to jedno z miejsc najbardziej narażonych na zabrudzenia i wymaga specjalnego wykończenia. Zobacz 10 projektów kuchni ze szkłem nad blatem.

Ta pozioma płaszczyzna jest zawsze widoczna i przyciąga wzrok. Może więc być dekoracją w projekcie kuchni, inną niż wszystkie, często nadającą pomieszczeniu styl. Poza walorami estetycznymi liczą się również właściwości materiału, bo ściana nad blatem kuchennym to jedno z miejsc najbardziej narażonych na zabrudzenia i wymaga specjalnego wykończenia. Powinniśmy ją zabezpieczyć materiałem łatwym do utrzymania w czystości i zarazem trwałym - dlatego doskonale sprawdzi się szkło nad blatem w kuchni.

Projekt kuchni: ładne szkło nad blatem

Coraz częściej nad blatem w kuchni mocuje się tafle szkła. W zależności od jego rodzaju daje ono różny efekt. Bezbarwne szkło nad blatem w kuchni ukaże fakturę ściany za nim (może to być fototapeta). Mleczne szkło nad blatem w kuchni będzie neutralnym wykończeniem, lakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a z nadrukiem sitodrukowym spełni funkcję obrazu. Tańszą przezroczystą przesłoną ściany może być płyta z pleksi.

Rozwiązaniem pasującym do niemal każdego rodzaju wnętrza jest wodoodporne lustro. Naklejone na płytę pilśniową i przymocowane do ściany nie tylko zabezpieczy ją przed trwałymi zabrudzeniami, lecz też optycznie powiększy przestrzeń. We współczesną estetykę industrialną doskonale wpisuje się również blacha – gładka lub ryflowana.  Umożliwia pokrycie ściany bez wizualnych podziałów i trudnych do utrzymania w czystości połączeń. Taka błyszcząca tafla z powodzeniem może zastąpić szkło nad blatem w kuchni.

szkło nad blatem w kuchni
Autor: Mariusz Bykowski