Szara kuchnia: aranżacja w kolorze antracyt, błękit i drewno

2016-02-19 18:39

Szara kuchnia otwarta na salon to aranżacja w ciemnych kolorach. Meble kuchenne są w kolorze antracyt, wnętrze ocieplają błękitne dodatki  i drewno. Kuchnia jest nowoczesna, ale nie mroczna.

Szara kuchnia jest otwarta na salon. Ciemny kolor mebli kuchennych (zabudowa kuchenna – firma Dartreks, ul. Bartycka, Warszawa) dodaje wnętrzu szyku. Jako kolor wiodący w aranżacji kuchni wybrano antracyt. Jest to modny we wnętrzach, ciemny odcień koloru szarego. Autorką projektu wnętrza jest architektka Katarzyna Ratyńska (www.pepepracownia.com.pl).

Szara kuchnia aranżacja

Bazą w aranżacji szarej kuchni jest drewno i antracyt, a dodatki mienią się odcieniami błękitu. Błękitny kolor jest na obiciu krzeseł w jadalni, pojawia się w wykończeniu sofy sąsiadującej z kuchnią i w postaci akwarelowej abstrakcji między szafkami w kuchni – ciekawa tapeta jest zabezpieczona szkłem. Błękitny jest też uchwyt lodówki – „gałązka” młodej polskiej marki Pan Popi. Antracyt został użyty jako kolor zabudowy kuchennej.

Ciemne kolory w aranżacji wnętrz: porady architektki

Jeśli mieszkanie jest bardzo jasne (tak jak w tym przypadku), nie ma obaw, że ciemny kolor wybrany do aranżacji kuchni otwartej na salon je przytłoczy. Zresztą nie ma go tu tak dużo! Antracyt (początkowo miał być grafitowy, ale właściciel miał opory) został skontrastowany z bielą, która rozświetla sąsiednie kolory, warto pamiętać, że dzięki niej zawsze sprawiają wrażenie czystych, świeżych. Szara kuchnia to dynamiczne, odpowiednie dla młodego człowieka zestawienie, ale też najbardziej klasyczne, jakie można sobie wyobrazić. Szary kolor pozytywnie wpływa na psychikę – ani nie nuży, ani zanadto nie pobudza. Takie połączenie barw daje wiele możliwości aranżacyjnych kuchni - z betonową podłogą wnętrze kuchni byłoby loftowe, z dębową aranżacja szarej kuchni jest ciepła i przytulna, ale wciąż nowoczesna.