Ściana w kuchni: aranżacja kuchni wykończonej brukiem drewnianym

2008-09-29 2:00

Ściana w kuchni nie musi być nudna czy monotonna. I nie musi też być pokryta glazurą. Proponujemy nietypowe wykończenie kuchennej ściany brukiem drewnianym. Zobacz aranżację kuchni i przeczytaj wskazówki, jak wykonać drewnianą glazurę z bruku modrzewiowego.

Spis treści

  1. Aranżacja kuchni z drewnem: porada architekta
  2. Aranżacja kuchni z drewnianym brukiem na ścianie

Kafelki są materiałem trwałym i łatwym do utrzymania w czystości, dlatego ścianę nad blatem kuchennym zazwyczaj pokrywamy glazurą. Jednak ułożenie glazury wymaga wprawy albo pomocy fachowca. Kafelkowa ściana w kuchni nie pozwala także na zmianę wystroju kuchni bez kłopotliwego remontu (trzeba skuć płytki). Dlatego zwolennicy nietypowych rozwiązań muszą poszukać czegoś innego. Dla tych, którzy lubią wnętrza utrzymane w zgodzie z naturą, polecamy drewno.

Aranżacja kuchni z drewnem: porada architekta

Drewno można z powodzeniem zastosować w kuchni, zarówno do wykończenia ścian i podłóg, jak i wykonania kuchennych detali. Trzeba tylko pamiętać o zabezpieczeniu drewna przed wilgocią. Drewniane elemety można na przykład pokryć olejem impregnującym.

Aranżacja kuchni z drewnianym brukiem na ścianie

Do dekoracji kuchni użyto bruku modrzewiowego. Kostki bruku zostały przeszlifowane i zabezpieczone olejem impregnującym (takim samym, jakiego używa się do ochrony blatów kuchennych). Następnie kostki bruku należy nakleić na arkusz sklejki o grubości 4 mm. Sklejkę z brukiem można przytwierdzić do ściany w kuchni za pomocą wkrętów.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE