Metamorfoza wąskiej kuchni w bloku bez remontu. Zdjęcia przed i po

2024-05-13 15:32

W blokach starego typu kuchnie są osobnymi, zazwyczaj wąskimi pomieszczeniami. Ich układ jest trudny w aranżacji, a wiele osób do dziś zastanawia się, jak poprawić funkcjonalność swoich kuchni. Zobaczcie, jak udała się ta metamorfoza wąskiej kuchni w bloku bez remontu. Wystarczyła reorganizacja przestrzeni i małe przemeblowanie.

Spis treści

  1. Wąska kuchnia w bloku. Jak ją odmienić bez remontu?
  2. Wąska kuchnia w bloku. Grunt to porządek!
  3. Metamorfoza wąskiej kuchni w bloku bez remontu. Jednolity kolor zamiast tapety!
  4. Wąska kuchnia w bloku. Jakie firanki do wąskiej kuchni w bloku?
  5. Metamorfoza wąskiej kuchni w bloku. Zdjęcia przed i po

Wąska kuchnia w bloku. Jak ją odmienić bez remontu?

Wąski plan i duża lodówka (ograniczająca dopływ dziennego światła) nie sprzyjają wygodnemu poruszaniu się w kuchni w bloku. Sposób dotychczasowej organizacji i zabudowy małej, wąskiej kuchni w bloku sprawiał, że trudno było w niej wygodnie przygotować posiłek, a wnętrze było ciasne i niepraktyczne.

Jak jednak udowadniają specjaliści od home stagingu, z każdej sytuacji we wnętrzu można wyjść obronną ręką i bez wielkich nakładów finansowych. Jak bez kosztownego remontu odmienić wnętrze małej kuchni w bloku?

Wąska kuchnia w bloku. Grunt to porządek!

Przy tak intensywnym zastawieniu blatu kuchennego licznymi pojemnikami, słoikami i akcesoriami kuchennymi nie sposób było wygenerować w wąskiej kuchni wygodnej powierzchni do przygotowywania posiłków.

W pierwszej kolejności podczas metamorfozy kuchni w bloku uprzątnięto więc wszelkie zbyteczne przedmioty z powierzchni blatu roboczego i górnych szafek, pozostawiając tylko te niezbędne.

Pozostałe akcesoria i naczynia schowano w głębi szafek kuchennych, ograniczając też konieczność wprowadzania drobniejszych półek i szafeczek.

Aby nie ograniczać dostępu światła dziennego do i tak niewielkiej przestrzeni wąskiej kuchni w bloku, zrezygnowano z wiszącej półki i dostawianej szafki na rzecz miejsca dla obszernej lodówki.

Dzięki temu kuchenna zabudowa znalazła się w jednej linii, a dostęp do światła dziennego zdecydowanie się powiększył.

Transfer lodówki na przeciwległą ścianę odsłonił też narożną ławę kuchenną, dzięki czemu dostęp do niej stał się zdecydowanie łatwiejszy.

Metamorfoza wąskiej kuchni w bloku bez remontu. Jednolity kolor zamiast tapety!

Rezygnacja ze wzorzystej tapety na rzecz gładkiej ściany w stonowanym kolorze ciepłego, jasnego beżu zdecydowanie rozjaśnił i zharmonizował wnętrze małej, wąskiej kuchni w bloku.

Ujednolicenie koloru ścian małej kuchni optycznie dodało jej metrażu. Dzięki temu również marmurkowy wzór na frontach zabudowy kuchennej stał się łagodniejszy i nie stanowi już drażniącego elementu we wnętrzu.

Nagromadzenie różnorodnych wzorów w tak małym wnętrzu kuchni w bloku grozi często estetyczną katastrofą.

Wąska kuchnia w bloku. Jakie firanki do wąskiej kuchni w bloku?

Elementami wpływającymi na ogólną poprawę odbioru i użytkowania małej kuchni w bloku są delikatne, białe firanki odsłaniające parapet i jednolicie białe osłonki doniczek na rośliny.

Jasne tekstylia na kuchennej ławie oraz delikatny dywanik ociepliły i „udomowiły” wnętrze wąskiej kuchni w bloku. Całość wygląda niezwykle schludnie i estetycznie, a wygenerowane odmienną organizacją akcesoriów kuchennych miejsce na blacie roboczym zachęca do częstego i przyjemnego przygotowywania posiłków.

Metamorfoza wąskiej kuchni w bloku. Zdjęcia przed i po

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Oszałamiająca metamorfoza mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Zdjęcia PRZED i PO!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej