Trendy. Jak powinna wyglądać modna kuchnia? Inspiracje!

Biała kuchnia, kuchnia z wyspą czy może kuchnia w kolorze szarym? Wiemy już jak wygląda kuchnia zgodna z trendami! Jest to kuchnia z wyspą, zaprojektowana minimalistycznie, oparta zaledwie na dwóch bryłach. Jakich i dlaczego tylko dwóch?

Modna biała kuchnia zaprojektowana na podstawie dwóch brył
Minimalistyczna biała kuchnia
Aranzacja białej kuchni zaprojektowanej z dwóch brył
Modna biała kuchnia zgodna z trendem 2016
Modna aranżacja kuchni opartej na dwóch bryłach

Wybierając nową kuchnię zastanawiamy się czy powinna być zgodna z trendami wnętrzarskimi czy uniwersalnie klasyczna? Trendy na szczęście przewidują kuchnię, która jest reprezentacyjna, otwarta na salon, ale  nie dominująca go. Aranżacja kuchni zgodnej z trendami utrzymana jest w jasnych kolorach neutralnych, najczęściej szara, beżowa i  biała z elementami jasnego drewna. Aranżacja modnej kuchni oparta jest zaledwie na dwóch bryłach – jednolitych szaf w wysokiej zabudowie i wyspy kuchennej. Jak się tylko da chowamy kuchenne sprzęty AGD!

Kuchnia z wyspą w neutralnych kolorach

Powoli zaciera się różnica w wyglądzie szafek kuchennych i mebli w salonach. Szczególnie, że coraz częściej kuchnia jest otwarta na salon i równie jak on reprezentacyjna. W takim przypadku zabudowa kuchenna zredukowana jest do dwóch brył – wysokich, połączonych szaf i wyspy. Szafki kuchenne mają najczęściej proste, neutralne wzornictwo, które harmonizuje z całym wnętrzem. W tym przypadku design mebli tworzą: duże, jednolite płaszczyzny, proste lecz wyrafinowane detale oraz wysokiej jakości wykończenia – lakier, stal, fornir, szkło czy kompozyt. Obecnie sporą popularnością cieszą lakiery w odcieniach szarości oraz jaśniejsze forniry – dąb lub orzech o pionowym rysunku słojów. Jeśli wprowadzany jest kolor, to ma on za zadanie neutralizację monochromatycznych płaszczyzn. Sprzęt AGD, a nawet części robocze są skrzętnie ukrywane przed wzrokiem. Bądź też przeciwnie, pojawiają się w niej sporej wielkości otwarte półki przypominające biblioteki.

Czytaj też: wyspa kuchenna od podszewki. Poradnik

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY