Nowoczesne wzornictwo: stołki barowe Mannequin Bar l marki Iker

 stołki barowe Mannequin Bar l marki IKER

Fot. materiały prasowe IKER

Mannequin to kolekcje nowoczesnych i wysokiej jakości mebli, które są polecane przez architektów, projektantów wnętrz oraz znawców design. Stołki barowe Mannequin Bar l to oryginalny projekt i komfort użytkowania. Takie meble uatrakcyjniają przestrzeń każdego mieszkania.

Iker to firma, która od kilkunastu lat produkuje wysokiej klasy meble, wyróżniające się jakością i ciekawym wzornictwem. Dobre wzornictwo podąża za zmianami naszego stylu życia i nowymi potrzebami. Chcemy mieć kuchnie otwarte i celebrujemy posiłki, doceniając wspólnie spędzony czas. W kuchni z salonem najbardziej towarzyskim miejscem staje się wsypa z blatem do jedzenia czy półwyspem lub barek. Siedzi się przy nich na wysokich, barowych stołkach, zwanych też hokerami.

Stołki barowe Mannequin Bar l: meble IKER

Polski producent nowoczesnych mebli Iker przestawia stołek barowy "Mannequin Bar I" -  należący do kolekcji mebli "Mannequin". Projektanci - niemiecki duet WertelOberfell, którzy są również autorami przebojowej kolekcji Maple, stworzyli go z myślą zarówno o wnętrzach domowych, jak i przestrzeniach publicznych - restauracjach, barach i kawiarniach.

Autorzy projektu: Gernot Oberfell i Jan Wertel

studio: WertelOberfell

Ich twórczość to połączenie logiki i funkcjonalności z dokosnałością form organicznych. W sposób optymalny wykorzystują właściwości materiałów, procesów produkcyjnych i ergonomii.

Klasyczna podstawa stołka z naturalnego bukowego drewna połączona została z  obrotowym siedziskiem za pomocą czarnej metalowej bazy w matowym wykończeniu. Zabieg ten nadaje hokerowi ciekawego wyglądu, jednocześnie wzmacniając jego stabilność. Także w kolorze czarny wykończone zostały metalowe wsporniki na nogi, które dla wygody użytkowników umieszczone zostały na trzech różnych wysokościach.

Istnieje możliwość wyboru sposób wykończenia drewnianych elementów mebla pośród drewna bukowego lakierowanego (w naturalnym kolorze) oraz bejcowanego na kolor czarny. Samo okrągłe siedzisko o regulowanej wysokości wykonane zostało ze sklejki pokrytej pikowaną w oryginalnie rozmieszczone trójkąty tkaniną w 12 modnych kolorach. Tkanina użyta do wykończenia kolekcji krzeseł i stołków barowych „Mannequin” posiada właściwości Aqua Clean Technology,  co w praktyce oznacza, iż wszelkie zabrudzenia łatwo wyczyścić za pomocą wody i szmatki. Meble mogą być bez obaw wykorzystywane we wnętrzach użyteczności publicznej. Cena: 820 zł

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe IKER

POLECANE ARTYKUŁY