Kuchnie z otwartymi półkami w minimalistycznych wnętrzach: HIT!

 Kuchnie z otwartymi półkami

Pomysł inżynierów marki Valcucine – system regałów o wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Bardzo łatwy w montażu i demontażu. Dla zwolenników minimalistycznych, a nawet przemysłowych rozwiązań. Regały zostały zaprojektowane z myślą o naszej planecie, ponieważ w 100% nadają się do recyklingu. Fot. www.valcucine.it, www.alicjabarcicka.pl

Fot. materiały prasowe

Domeną współczesnych kuchni jest zabudowa przypominająca przestrzeń wystawienniczą: odkryte półki, szafki, regały i etażerki. Wszystko, co dotąd chowaliśmy: naczynia, AGD, produkty spożywcze - teraz eksponujemy. Kuchnie z otwartymi półkami świetnie odnajdują się w minimalistycznych wnętrzach, przełamując gładkie powierzchnie zamkniętej zabudowy.

Kuchenne ekspozycje są dziś zdecydowanie na czasie, dzięki nim przestrzeń nabiera dynamiki, indywidualności. Niestety, otwarta zabudowa wymaga od nas znacznie większej dbałości o porządek. W zamian zyskujemy jednak wiele: przede wszystkim wizualną lekkość, maksymalne, ergonomiczne wykorzystanie miejsca oraz posiadanie pod ręką wszystkiego, co niezbędne: talerzy, słoiczków, przypraw, buteleczek.

Przestrzeń wystawiennicza: zaaranżujmy otwartą zabudowę tak, by dekorowała wnętrze

Elegancka zastawa kuchenna, naczynia, porcelanowe zbiory, kolekcje książek kucharskich wyśmienicie ozdabiają wnętrze. Zazwyczaj dodają mu przytulnego, ciepłego charakteru. Dobór zabudowy determinuje oczywiście sposób ułożenia kuchennych naczyń i bibelotów. Mogą stać grzecznie w szeregu, ale również wisieć, leżeć, i to nie zawsze z zachowaniem reguł symetrii.

Czytaj też: Kuchnia otwarta >>>

Kategorie otwartych półek: kredensowe, spiżarkowe, ekspozycyjne

Ze względu na funkcję otwarte półki i regały możemy podzielić na: kredensowe - do trzymania AGD i dodatkowego wyposażenia, spiżarkowe - w których magazynujemy produkty w dekoracyjnych pojemnikach, oraz ekspozycyjne, wprowadzające elementy ozdobne, takie jak książki (np. kucharskie), wazony itd.

 Kuchnie z otwartymi półkami

Rytmiczny i klarowny układ szafek w kuchni wprowadza ład do przestrzeni. Blasku aranżacji dodają przesuwne szklane fronty, podświetlane od wewnątrz. Pomysłowe połączenie kuchennej wyspy z jadalnianym blatem to fuzja strefy pracy i relaksu. Dopełnieniem jest mariaż chłodnej bieli lakieru z naturalnym, ciepłym brązem forniru. Fot. Meble Halupczok

Fot. materiały prasowe

Ocena: 0
Tekst: EK Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY