Kuchnia w stylu prowansalskim: ZDJĘCIA, Aranżacja kuchni z jadalnią

2013-05-29 10:32 Agata Drogowska

Kuchnia w stylu prowansalskim jest niezwykle urokliwa i zachwyca wystrojem. Aranżacja kuchni nawiązuje swoim wyglądem do wiejskich, francuskich domów. Białe, stylowe meble tworzą we wnętrzu romantyczny klimat. ZOBACZ ZDJĘCIA - Aranżacja kuchni z jadalnią w stylu prowansalskim.

Styl prowansalski kojarzy się z ciepłą, rodzinną atmosferą, słońcem oraz polami lawendy. Aranżacja kuchni w stylu prowansalskim jest neutralna i pełna uroku. Białe, ozdobne fronty i drewniana podłoga tworzą we wnętrzu swojski klimat. Ceramiczne naczynia i drobiazgi, oraz świeże rośliny ozdabiają i dopełniają całą aranżację kuchni. Przy urządzaniu wnętrza właściciele postawili na ponadczasową urodę mebli i przedmiotów. Kuchnia z jadalnią odznacza się niezwykłym nastrojem.

Aranżacja kuchni w stylu prowansalskim

Kuchnię przeniesiono do dawnego pokoju, poprzednia lokalizacja była zbyt mała dla licznej rodziny. Pośrodku pomieszczenia znajduje się wyspa kuchenna z blatem z blachy cynkowej. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, kuchnia zyskuje dzięki niej dodatkowe miejsce do przyrządzania potraw. Nad stołem kuchennym wisi zabawna lampa firmy Tassoti. W aranżacji kuchni użyto pięknych białych mebli w stylu francuskim, z kolekcji „Lawendowa Prowansja”. Ręcznie wykonane baranki z bawełny przyjechały z Francji, są w rodzinie od kilkunastu lat. Teraz stoją na regale w kuchni, ale czasami mieszkają także w przeszklonej witrynie w salonie.

Kuchnia z jadalnią

Z kuchni francuskiej wychodzi się wprost na przestronną jadalnię, gdzie dominują meble z szarego drewna, główną ozdobą jest surowy, nieimpregnowany stół marki Flamant. Jego blat jest współczesny, natomiast nogi pochodzą z dużo starszego mebla przywiezionego aż z Wietnamu. Ze stołem idealnie komponują się krzesła z oferty sklepu Boutique Pierrot. Jadalnia jest miejscem odświętnym, przeznaczonym na wyjątkowe rodzinne posiłki. Wówczas na stole „rządzi” cynowa zastawa: świeczniki, tace, talerze - marki Marinoni.