Spis treści
- Michał Korkosz i jego mieszkanie
- Projekt studia Mistovia i zasada "nie zasłaniaj, wyeksponuj"
- Centralna wyspa z kuchni na zamówienie
- Tak mieszka Rozkoszny. Mieszkanie influencera. Zdjęcia
Michał Korkosz i jego mieszkanie
W swoim pierwszym, własnym mieszkaniu autor książek kucharskich, pochodzący z Rzeszowa twórca przepisów i influencer kulinarny Rozkoszny, czyli Michał Korkosz, postawił na wnętrze, które będzie zarówno domowym azylem, jak i sceną do tworzenia kulinarnych treści.
Moje mieszkanie jest trochę jak moje przepisy. Dużo w nim kolorów, apetycznych obłości i kontrastujących faktur, które zaskakująco twarzą spójną całość - opisuje swoje mieszkanie Rozkoszny. - Jest jednocześnie absolutnie komfortowe i kojące, ale ma też w sobie coś intrygującego, co mnie stymuluje. Czuję się w nim jak gruby plaster masła na bagietce.

i
Projekt studia Mistovia i zasada "nie zasłaniaj, wyeksponuj"
Za projekt odpowiada architekt Marcin Czopek ze studia Mistovia, znany z odważnego łączenia faktur, kolorów i form. Czopek zastosował w tym mieszkaniu zasadę „nie zasłaniaj, wyeksponuj” – decydując się na obudowanie widocznych elementów konstrukcyjnych marmurem, który stał się wyrazistym punktem dekoracyjnym wnętrza.
Oczywiście najważniejszym pomieszczeniem jest tu kuchnia. Kuchnia Michała musiała być jednocześnie sercem domu, miejscem spotkań i miejscem pracy.
- W stworzenie tej przestrzeni i kuchnię z wyspą w kolorze sałatki cezar włożyłem całe serducho. Chciałem, żeby jak najbardziej odzwierciedlała to, kim jestem - mówi Michał Korkosz.
Czytaj też: Modna kuchnia 2025. Postaw na biophilic design
- Potrzebowaliśmy materiałów trwałych, pięknych, odpornych na codzienne użytkowanie - opowiada architekt Marcin Czopek ze studia Mistovia.

i
I dodaje: Początkowa wizja zakładała bardziej rozbudowaną formę, jednak rozmowy z Michałem pozwoliły nam skoncentrować się na autentyczności i funkcjonalności. Dzięki temu powstała kuchnia ergonomiczna i praktyczna, a zarazem na tyle uniwersalna, że każdy może ją łatwo odnieść do swojego codziennego wnętrza.
Centralna wyspa z kuchni na zamówienie
Centralna wyspa w kuchni została obłożona kaflami na zamówienie i wieńczy ją Sensa Vancouver, brazylijski kwarcyt od Cosentino®, który – jak podkreśla architekt – jest bardzo trwały w codziennym użytkowaniu. Vancouver ma matowe wykończeniem. Cosentino® zabezpiecza jego powierzchnię powłoką, która wnika w strukturę kamienia, chroniąc ją przed plamami. - Marka przykłada dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, stosując materiały z recyklingu, a dla mnie kluczowa była trwałość kwarcytu – niezbędna przy intensywnej eksploatacji kuchni - dodaje architekt.