Kolorowa kuchnia RETRO: projekt małej KUCHNI W KAWALERCE [30m2]

2013-08-07 9:02

Kuchnia w kawalerce jest dynamiczna i kolorowa, ale dzięki zachowaniu spójności stylistycznej projekt kuchni w stylu retro jest pomysłowy funkcjonalny. Mała kuchnia jest częściowo otwarta na salon, dzięki czemu kawalerka stała się bardziej przestrzenna. Kuchnia w kawalerce (30 m2) ZDJĘCIA.

Mała kuchnia w kawalerce jest otwarta na salon, a jednocześnie w projekcie kuchni udało się doskonale wydzielić funkcjonalność wnętrza. W strefie kuchennej zastosowano innego rodzaju posadzkę niż salonie. Szachownica z płytek na podłodze nadała kuchni w kawalerce oryginalny charakter lat 60. i zabezpieczyła intensywnie eksploatowaną podłogę. Pomiędzy kuchnią a salonem ściankę działową zastępuje solidny regał Tetris, niektóre jego półki wyposażono w drzwiczki.

Mała kuchnia w kawalerce: styl retro na czasie

Płytki typu metro ( ze ściętymi krawędziami, często spotykane w przestrzeniach użyteczności publicznej), szachownica na podłodze, obły kształt lodówki i klasyczny zegar Vitry podkreślają styl małej kuchni w stylu retro, której rodowód sięga lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Projekt kuchni z antresolą

Mała kuchnia w kawalerce nabrała „oddechu” dzięki podwyższeniu wnętrza. Na miejscu starego strych znajduje się teraz antresola z sypialnią, a okna w dachu dobrze doświetlają kuchnię. Projekt kuchni w kawalerce jest funkcjonalny, a kolorowe dodatki ożywiły wnętrze i przydały mu dynamiki.