Ile kosztuje gotowy zestaw mebli kuchennych? Tyle zapłacisz w IKEA, Komforcie, Leroy Merlin

2024-07-09 9:05

Coraz więcej osób rezygnuje z mebli kuchennych robionych przez stolarza na wymiar i decyduje się na gotowy zestaw dostępny w praktycznie każdym sklepie meblowym. Co wybrać? To pytanie często nurtuje tych, którzy planują remont. Zanim podejmiesz decyzję, warto rozważyć zarówno zalety, jak i wady każdego rozwiązania. Ile kosztują gotowe meble kuchenne? Sprawdziliśmy!

Spis treści

  1. Gotowy zestaw mebli kuchennych. Ile kosztuje kompletna kuchnia?
  2. Gotowy zestaw mebli kuchennych. Zalety
  3. Gotowy zestaw mebli kuchennych. Wady
  4. Gotowy zestaw mebli kuchennych. Zdjęcia

Zakup gotowej zabudowy kuchennej w markecie ma wady i zalety. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, budżet oraz preferencje estetyczne. Dla tych, którzy cenią szybkość i niskie ceny, gotowy zestaw mebli kuchennych może być idealnym rozwiązaniem. Jednak jeśli zależy ci na wysokiej jakości, indywidualnym projekcie i personalizacji, warto rozważyć inne opcje.

Gotowy zestaw mebli kuchennych. Ile kosztuje kompletna kuchnia?

Koszt gotowej kompletnej zabudowy meblowej (bez AGD) zależy od jej wielkości, użytych materiałów, ale i sklepu. Rozpiętość cen jest bardzo duża. Niewielki gotowy zestaw mebli kuchennych do małej kuchni w bloku można kupić już za nieco ponad 700 zł!

Z kolei duże, narożne kuchnie to koszt od ok. 2 tys zł wzwyż — nawet do 10 tys. zł. To wciąż jednak taniej niż kuchnia robiona u stolarza!

Gotowy zestaw mebli kuchennych. Zalety

Gotowe zestawy mebli kuchennych bez wątpienia mają sporo zalet. Oto niektóre z nich:

1. Dostępność

Jedną z największych zalet kupowania gotowych mebli kuchennych w marketach jest ich dostępność. W przeciwieństwie do mebli wykonywanych na zamówienie, gotowe zestawy są zazwyczaj dostępne od ręki!

2. Niska cena

Gotowy zestaw mebli kuchennych jest często tańsze niż te wykonane na zamówienie. Dzięki masowej produkcji i standardowym wymiarom producenci obniżają koszty, co przekłada się na korzystniejsze ceny dla klientów.

3. Prosty montaż

Większość gotowych mebli kuchennych dostarczana jest w formie płaskiej paczki z instrukcją montażu. Dzięki temu nawet osoby bez doświadczenia w montażu mebli mogą poradzić sobie z ich złożeniem.

4. Różnorodność wzorów

Producenci gotowych zestawów mebli kuchennych często oferują szeroki wybór wzorów i kolorów, bazując na aktualnych trendach. To pozwala spełnić marzenie o idealnej kuchni w korzystnej cenie! 

Zestaw mebli kuchennych
Autor: Materiały prasowe/Leroy Merlin Cena: 2299 zł (stan na 06.05.24 r.)

Gotowy zestaw mebli kuchennych. Wady

1. Jakość materiałów

Choć cena gotowych mebli kuchennych może być atrakcyjna, czasami to efekt gorszych jakościowo materiałów. Co za tym idzie, taka kuchnia może służyć nam krócej i szybciej się niszczyć.

2. Ograniczona personalizacja

Gotowy zestaw mebli kuchennych to zazwyczaj ograniczona możliwość personalizacji. Możesz każdy z elementów kupić osobno, jednak czasami nie wpiszą się one w mniej typowe wnętrze — szczególnie to o niestandardowych wymiarach.

Gotowy zestaw mebli kuchennych. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile kosztuje gotowy zestaw mebli łazienkowych? IKEA, Leroy Merlin - wiem, jakie są ceny w sklepach

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Eleganckie zazdrostki do kuchni

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Wysoka kuchnia – jak zaprojektować szafki wiszące? | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię