Blaty kuchenne z metalu. Czy warto wybrać blaty metalowe? [OPINIE]

2013-06-04 9:42

Blaty kuchenne z metalu są łatwe do utrzymania w czystości, odporne na wilgoć i niepalne. Przeniesiona z kuchni przemysłowych i profesjonalnych moda na blaty metalowe wiąże się z estetycznymi właściwościami metalu. Blat ze stali w aranżacji wnętrza kuchni ma wady i zalety. Sprawdź, czy blaty metalowe sprawdzą się w Twojej kuchni.

Metal działa w kuchni jak lustro, optycznie powiększa wnętrze, dobrze współgra z innymi stalowymi sprzętami – lodówką, piekarnikiem, kuchenką – ale może też być elementem kontrastującym z innymi, bardziej tradycyjnymi elementami wyposażenia. Pasuje przede wszystkim do kuchni nowoczesnych.

Blaty kuchenne z metalu można zrobić z aluminium lub ze stali. Najlepsza i najtrwalsza jest odporna na wilgoć i korozję stal kwasoodporna, stal niższej jakości szybciej się przebarwia, trudniej ją wyczyścić, łatwiej ją zarysować, a po jakimś czasie może korodować. Blaty metalowe dobrze łączą się ze stalowymi stelażami.

Do kuchni w stylu dworkowym pasuje blat z rzadko dzisiaj stosowanej blachy miedzianej. Miedziane blaty nabierają patyny i wymagają starannego czyszczenia.

Sprawdź: 10 inspiracji na blaty kuchenne. Jaki blat do kuchni wybrać?>>

Jakie wady i zalety mają blaty kuchenne z metalu?

Zalety:

  • metal to jeden z najbardziej higienicznych materiałów: na blatacie metalowym nie gromadzą się drobnoustroje, jest łatwy do mycia;
  • jest odporny na wilgoć;
  • jest niepalny.

Wady:

  • blatom kuchennym z metalu trudno nadać dowolny kształt;
  • blaty z blachy stalowej są niestabilne – wymagają odpowiedniego stelaża z drewna lub ze stali;
  • metal jest zimny w dotyku.

Zobacz też: Nowoczesne blaty kuchenne: jak dobrać kolor blatu do kuchni, kiedy postawić na blat biały lub szary>>

Blaty kuchenne z różnych materiałów i w różnych kolorach- ZDJĘCIA

Obejrzyj nasze galerie i zainspiruj się!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022