Wnętrze małej kuchni urządzono spójnie z wystrojem całego mieszkania: w stylu retro, nawiązującym do lat 60. Wiodącą barwą w 38 metrowym mieszkaniu jest jednak biel, której wyrazistości dodają czarne elementy wyposażenia, a szarości i żółcie w dodatkach ożywiają minimalistyczny charakter wnętrza. W całym mieszkaniu króluje też jasna podłoga – jesion i dąb bielony.

Mała kuchnia dobrze rozplanowana

Po wyburzeniu ściany pomiędzy małą kuchnią a pokojem dziennym strefa gotowania nie wywołuje już skojarzeń klaustrofobicznych, a na jej granicy udało się zmieścić stół z krzesłami – małą jadalnię. Białe, połyskujące fronty mebli kuchennych odbijają światło, optycznie powiększając aneks kuchenny. Lodówka celowo się wyróżnia. Wolnostojąca, czarna  i w stylu retro lepiej podkreśla klimat domu.

Mała kuchnia retro optycznie powiększona

Wyburzenie ściany między małą kuchnią i salonem optycznie powiększyło przestrzeń (zobacz w galerii efekt takiego rozwiązania), na co korzystnie wpłynęły też białe ściany i część mebli. Zmodyfikowano też ścianę oddzielającą przedpokój od salonu z kuchnią. Wstawiono w nią odnowione podwójne stare drzwi, po odświeżeniu idealnie się wkomponowały w wystrój nawiązujący do lat 60.

Czytaj też: 10 pomysłów na pojemną zabudowę w małej kuchni >>>

Po zdarciu starego linoleum w białej kuchni ukazała się czarno-biała kostka, którą wystarczyło wyczyścić i zakonserwować. Zabudowę meblową wykonano na zamówienie. Ścianę między szafkami wykończono tynkiem dekoracyjnym, a drugą ścianę zdobi grafika autorstwa Magdy Paszewskiej.

ZDJĘCIA MAŁEJ KUCHNI >>>