Tegoroczne targi wnętrzarskie Ambiente 2013 we Frankfurcie obfitowały w propozycje nowoczesnych kuchni. Zdjęcia kuchni w naszej galerii pokazują właśnie najnowsze trendy obowiązujące w nowoczesnych kuchniach.

Nowoczesne kuchnie: postaw na kolor

Zgodnie z przewodnim trendem we wnętrzach, nowoczesna kuchnia jest w kolorze szarym. Szara może być zabudowa kuchenna, ale także podłoga w kuchni lub ściana. Szary w nowoczesnych kuchniach doskonale łączy się z głęboką czerwienią lub ponadczasową bielą. Modne jest także łączenie czerwieni z czernią – jak widać na zdjęciach kuchni w galerii.

Nowoczesna kuchnia w starym stylu

Wyraźnym trendem jest nawiązanie do stylistyki lat 60. – zarówno w kolorystyce, jak i kształtach kuchennych mebli. W nowoczesnych kuchniach pojawiły się pastele, ale dominują także wyraziste i nasycone kolory. Meble są albo minimalistyczne i proste albo dizajnerskie – o obłych kształtach, nasycone kolorami albo przezroczyste. W nowoczesnych kuchniach króluje drewno – ciemne lub w kolorze naturalnym, na podłodze i na ścianach. Wiodącym trendem jest również kamień – jako ozdobne wykończenie ściany albo na kuchennej podłodze.

Koniecznie zobacz zdjęcia kuchni w naszej galerii i przekonaj się, jakie trendy obowiązują w nowoczesnych kuchniach!