Nowoczesna kuchnia to połączenie czerwieni z bielą i szarością. Czerwony to jeden z ulubionych kolorów rodziny. Pojawia się w aranżacji kuchni i w wystroju całego domu. Szarość blatu i nieregularnej powierzchni ściany podkreślają gładkie lakierowane na czerwono fronty szafek i drobne AGD. Czerwona kuchnia jest bardzo energetyczna.

Aranżacja kuchni: stawiamy na nowoczesność

Nowoczesna kuchnia to ergonomiczne wnętrze, ze wszystkimi niezbędnymi sprzętami, w tym z lodówką typu side by side. Układ kuchni ma kształt litery U, co skraca odległości między strefami gotowania, zmywania i przechowywania. Aranżacja kuchni to zabudowa składająca się przede wszystkim z szafek stojących z czerwonymi frontami, połączonych kompozytowym blatem. Aby optycznie oddzielić kuchnię od salonu, projektantka zaproponowała budowę ścianki przysłaniającej strefę gotowania. W aranżacji kuchni do ścianki dostawiono barowy stolik i transparentne krzesła. W aranżacji kuchni wzrok przyciąga zwłaszcza nowoczesny okap. Umieszczony nad płytą grzewcza wyciąg kominowy, poza funkcja praktyczna, stanowi ozdobę ściany. Cztery płytki ze stali szlachetnej tworzą trójwymiarowy efekt i pasują do metalowych kuchennych akcesoriów oraz uchwytów szafek. Zawieszony na ścianie telewizor przydaje się podczas przygotowywania czasochłonnych potraw.

Nowoczesna kuchnia: tynk zamiast płytek

Prosta w formie, nasycona nowoczesną technologią aranżacja kuchni potrzebowała kilku elementów ocieplających wnętrze. W oknie zawieszono więc pasiastą tkaninę (roleta rzymska) i ustawiono naturalne dodatki – zioła w wiaderkach. Dzięki naniesieniu na ścianę tynku strukturalnego zamiast tradycyjnego parapetu powstała wnęka-półka „zintegrowana” ze ścianą. W aranżacji kuchni zastosowano niestandardową okładzinę ścienną – mineralny tynk strukturalny imitujący beton. To idealne rozwiązanie dla osób lubiących łamać ogólnie przyjęte konwencje, nieprzepadających za płytkami czy szkłem nad blatem.