Aranżacja kuchni jest sterylna i zdyscyplinowana. Architektka wnętrz Katarzyna Kowal wykonała projekt kuchni z dużą precyzją. Wnętrza kuchni są konsekwentnie czarno-białe. W aranżacji kuchni nie znajdziemy grama kompromisu.

Aranżacja kuchni: asceza i porządek

Nowoczesna kuchnia jest otwarta i przestronna (z przedpokojem i salonem tworzy strefę dzienną), a całkowicie otwarta przestrzeń dyscyplinuje domowników. Zmusza do zachowania porządku w mieszkaniu i wystroju wszystkich wnętrz. Właścicielom nie zależało też na tym, żeby nadawać aranżacji kuchni konkretny nastrój. Kuchnia miała ubyć urządzona uniwersalnie i wygodnie, tak by jej wystrój nie znudził się z upływem czasu. Kuchnia jest ascetyczna i nowoczesna, a w jej wykończeniu postawiono przede wszystkim na dobrą jakość materiałów. W kuchni nie ma dekoracyjnych dodatków, kwiatów, czy nastrojowego oświetlenia. Wszystko jest pochowane.

Kuchnia otwarta: wyspa kuchenna

Głównym elementem nadającym styl aranżacji kuchni jest wyspa kuchenna w czarnym kolorze, wykonana z corianu. Czarne corianowe blaty wyspy to pierwsza rzecz, jaką widzimy po wejściu do mieszkania. Goście, którzy z klatki schodowej wchodzą od razu do kuchni, doznają szoku. Pani domu takie rozwiązanie odpowiada. Przygotowując posiłek w kuchni, nigdy nie jest sama. Przez chwilę myślała o subtelnej przesłonie, która wydzieliłaby strefę wejścia od otwartej kuchni. Ale w końcu z tego zrezygnowała. Meble kuchenne zaprojektowane przez Katarzynę Kowal wykonała krakowska firma Magra.