Kuchnia zaprojektowana dla kobiet. Różowe szafki kuchenne i koronka nad blatem

Otwarta kuchnia została dopasowana do wystroju małego salonu. Uporządkowano przestrzeń w kuchni i nadano wnętrzu kobiecy wystrój. Wzrok przyciągają różowe szafki kuchenne. Królową kuchni jest jednak ukryta za szkłem nad blatem tapeta ze wzorem czarnej koronki.

Koronkowa kuchnia
Koronkowa kuchnia
Koronkowa kuchnia
Koronkowa kuchnia

Otwarta kuchnia tworzy z pokojem sterfę dzienną. Aranżacja kuchni jest stylowa i kobieca, głównie decyduje o tym różowy kolor szafek oraz tapeta z koronką między szafkami a blatem. Słodkoróżowy odcień lakieru na frontach szafek z płyt MDF równoważą proste formy mebli, chłodny blat kuchenny z granitu w kolorze pieprzu i stalowe elementy wyposażenia. Wybierając oświetlenie do kuchni zdecydowano się na eleganckie żyrandole zamiast tradycyjnego plafonu, stylowe lampy godzą kuchenną rzeczywistość z salonowym wyrafinowaniem. Królową kuchni jest jednak ukryta za szkłem, rozpięta między szafkami tapeta ze wzorem przeskalowanej czarnej koronki. Dzięki niej grzeczny, dość klasyczny układ zyskuje drapieżny i jednocześnie kokieteryjny rys. Działanie wzoru z kuchni wzmacnia kolekcja ażurowych motywów na poduszkach, dywanie czy rokokowych krzesłach. Reszta mebli i kuchennych akcesoriów musi pozostać w cieniu - formą, tak jak kanapa i okrągły stolik, zbliżając się do ideału minimalistów. Dodatkowe dekoracje są tu zresztą zbędne. W takiej scenerii domowa bogini objawi się w każdej kucharce.

Jasny róż to lekki i świeży kolor, wywołujący przyjemne skojarzenia, we wnętrzu powinien mieć towarzystwo mocno kontrastowej barwy. Zestaw warto uzupełnić akcentami w ciemniejszym o ton lub dwa odcieniu. Gwarancją niepowtarzalności będzie oryginalna inspiracja, np. buduarowo-pałacowym stylem. Zaczerpnięte z pokazów mody pomysły rzadko są eksponowane w kuchni czy łazience. Tu najważniejsze są funkcje użytkowe. Warto spróbować. Wszystkie wykorzystane we wnętrzu elementy powinny nawiązywać do awangardowej stylistyki lub pozostawać neutralne.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Stępnikowska Stylizacja: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY