Biała kuchnia z wyspą: nowoczesne wnętrze domu jednorodzinnego

Biała kuchnia z wyspą została zaaranżowana w prosty, lecz nowoczesny sposób. Na urządzenie wnętrza domu w Londynie właściciele mieli ograniczony budżet. Jednak prosta aranżacja wnętrza i minimalistyczne rozwiązania stały się jego atutem.

Biała kuchnia z wyspą
Biała kuchnia z wyspą
Biała kuchnia z wyspą

Dom w Londynie został zaaranżowany przy wyjątkowo niskim budżecie. Jednak prosta aranżacja wnętrza i minimalistyczne rozwiązania stały się jego atutem.

Aranżacja wnętrza: dom z dwoma dziedzińcami

Strefa dzienna we wnętrzu domu została podzielona na dwie części: salon oraz kuchnię z jadalnią. Przestrzeń ma charakter otwarty, brak tu ścian działowych. Z tego powodu, by dodatkowo podkreślić odrębność stref kuchni i pokoju dziennego oraz ich funkcji, właściciele zdecydowali się na zróżnicowanie poziomu posadzki między strefami.

Zobacz też: Ciekawe pomysły na aranżację kuchni >>>

Ponieważ dom posiada dwa dziedzińce, dostęp do nich jest możliwy jednocześnie z każdej ze stref. Dzięki obecności dużych okien i łatwemu dostępowi do zewnętrznej strefy domu, wnętrze kuchni i salonu jest bardzo dobrze doświetlone. Obecność dwóch dziedzińców niewątpliwie jest atutem domu, który zaważył na decyzji właścicieli o kupnie. Dzięki ich usytuowaniu – na dwóch końcach strefy dziennej w domu – wnętrze ma płynny charakter.

Biała kuchnia z wyspą: śniadanie pod chmurką

Przestronna, biała kuchnia z wyspą została zaprojektowana w prosty, nowoczesny sposób. Ciąg roboczy został zaaranżowany jednorzędowo i oddzielony od części jadalnianej wyspą kuchenną. Wyspa służy jako dodatkowy blat roboczy i jednocześnie stół, przy którym mogą wygodnie usiąść 4 osoby. Strefę kuchenną oddziela od jadalnianej także różne pokrycie posadzki. Wystrój wnętrza jest prosty lecz nowoczesny. Wszechobecna biel dodaje lekkości wnętrzu i sprawia, że aranżacja jest czysta stylistycznie. Drewno obecne pod postacią blatu wyspy kuchennej, a także na podłodze we wnętrzu, ociepla całą aranżację. Drewniany stół i krzesła ustawione zostały pod oknem dachowym. Dzięki temu, nawet we wnętrzu domu można zjeść posiłek pod chmurką.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY