Aranżacja kuchni w soczystej zieleni: apetyczna kuchnia w kolorze

Ta aranżacja kuchni w kolorze zielonym to propozycja dla osób odważnych, lubiących styl lat 80. w urządzaniu wnętrz. Wyposażenie kuchni, różowy blat kuchenny i intensywny kolor ścian wprowadzają wesoły nastrój do aranżacji kuchni.

Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia

Projektanci wnętrz ogłaszają wielki powrót intensywnych kolorów. Udowadnia to ta aranżacja kuchni. W projekcie kuchniostra zieleń, róż i turkus grają wbrew regułom, balansują na krawędzi kiczu. Wyposażenie kuchni oraz lodówka w najmodniejszym teraz odcieniu wiśniowej czerwieni sąsiadują z groszkową ścianą. Fioletowe tulipany najlepiej czują się w towarzystwie zielonych talerzy i misek. Kolorowa kuchnia jest wesoła i energetyczna.

Aranżacja kuchni: kolor i szkło

Przeszklone drzwiczki szafek w kuchni można potraktować jak ramy obrazów i oprawić w nie kolorowe strony, wycięte z czasopism kulinarnych. Na widok zdjęć potraw aż cieknie ślinka, a barwy dań są tak soczyste jak kolory kuchennych mebli. Przepisy na drzwiach to duża wygoda. Zwłaszcza początkującej pani domu przyda się taka ściągawka. Aranżacja kuchni ozdobiona przepisami jest wspaniałą zachętą do gotowania, ale też ciekawym pomysłem na domową galerię. Zdjęcia potraw można często wymieniać, modyfikując wystrój wnętrza.

Aranżacja kuchni: wyposażenie

Zamiast wstydliwie ukrywać lodówkę w rogu, uczyńmy z niej mebel pierwszoplanowy. W tej roli najlepiej sprawdza się wolno stojąca lodówka na kółkach. Można ją zaparkować w dowolnym miejscu, choćby na środku kuchni. Umieszczenie blatu kuchennego na dwóch poziomach to zamierzony efekt. Zgodnie z zasadami ergonomii wygodniej jest mieszać w garnku, gdy płyta kuchenna znajduje się na wysokości bioder. Przepisy i informacje dla domowników, amerykańskim zwyczajem przyczepione magnesami do drzwi lodówki oraz do metalowej listwy nad blatem, pełnią funkcję ozdobną i komunikacyjną.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Gryniewicz Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY