ARANŻACJA KUCHNI z wyspą: projekt kuchni w stylu retro

2008-09-29 2:00

Aranżacja kuchni dla wielopokoleniowej rodziny. Projektantka wnętrz zaproponowała nietypowy projekt kuchni: połączenie nowoczesności i klimatu retro. Nowoczesne meble kuchenne i kilka subtelnie dobranych stylizowanych drobiazgów dało niesamowity efekt. Dodatkowo wyspa w kuchni sprawiła, że powstała elegancka aranżacja kuchni dostosowana do upodobań i potrzeb wszystkich domowników.

Aranżacja nowoczesnej kuchni w klimacie retro
Autor: Marcin Czechowicz

Projekt kuchni dla wielopokoleniowej rodziny był nie lada wyzwaniem dla projektantki, zadaniem o wiele trudniejszym niż aranżacja kuchni nawet dla najbardziej wymagającego singla. Stylistka wiedziała, że w tym kuchennym wnętrzu nie sprawdzi się ani minimalizm, ani sielska rustykalność w czystej formie, a jedynie mądry kompromis upodobań i potrzeb wszystkich domowników. Wyspa w kuchni łączy wszystko, czego potrzebuje rodzina, co sprawia że jest bardzo ważnym punktem w kuchni.

Projekt kuchni w stylu retro

W kuchni po stronie nowoczesności stają dobre rozwiązania funkcjonalne, wysokiej jakości sprzęt AGD i wykończenie kuchennej zabudowy materiałami łatwymi w pielęgnacji. Zastąpienie glazury na ścianie szkłem to odpowiedź na współczesne trendy, podobnie jak stonowana baza bieli mebli kuchennych i grafitowej szarości na ścianch ożywiona mocną pomarańczą szklanej ściany nad blatem. W tej aranżacji kuchni ukłonem w stronę starszego pokolenia jest nostalgiczny rys budowany za pomocą kilku stylizowanych drobiazgów. O wspólnej historii przypomina kolekcja rodzinnych zdjęć na ścianach. Taka aranżacja kuchni ma również eleganckie połączenie skromnego tła i detali w stylu vintage czy glamour, co wcale nie wyklucza wygody ani elementu zabawy.

Aranżacja nowoczesnej kuchni w klimacie retro
Autor: Marcin Czechowicz
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE