ARANŻACJA KUCHNI z wyspą: projekt kuchni w stylu retro

2008-09-29 2:00

Aranżacja kuchni dla wielopokoleniowej rodziny. Projektantka wnętrz zaproponowała nietypowy projekt kuchni: połączenie nowoczesności i klimatu retro. Nowoczesne meble kuchenne i kilka subtelnie dobranych stylizowanych drobiazgów dało niesamowity efekt. Dodatkowo wyspa w kuchni sprawiła, że powstała elegancka aranżacja kuchni dostosowana do upodobań i potrzeb wszystkich domowników.

Aranżacja nowoczesnej kuchni w klimacie retro
Autor: Marcin Czechowicz

Projekt kuchni dla wielopokoleniowej rodziny był nie lada wyzwaniem dla projektantki, zadaniem o wiele trudniejszym niż aranżacja kuchni nawet dla najbardziej wymagającego singla. Stylistka wiedziała, że w tym kuchennym wnętrzu nie sprawdzi się ani minimalizm, ani sielska rustykalność w czystej formie, a jedynie mądry kompromis upodobań i potrzeb wszystkich domowników. Wyspa w kuchni łączy wszystko, czego potrzebuje rodzina, co sprawia że jest bardzo ważnym punktem w kuchni.

Projekt kuchni w stylu retro

W kuchni po stronie nowoczesności stają dobre rozwiązania funkcjonalne, wysokiej jakości sprzęt AGD i wykończenie kuchennej zabudowy materiałami łatwymi w pielęgnacji. Zastąpienie glazury na ścianie szkłem to odpowiedź na współczesne trendy, podobnie jak stonowana baza bieli mebli kuchennych i grafitowej szarości na ścianch ożywiona mocną pomarańczą szklanej ściany nad blatem. W tej aranżacji kuchni ukłonem w stronę starszego pokolenia jest nostalgiczny rys budowany za pomocą kilku stylizowanych drobiazgów. O wspólnej historii przypomina kolekcja rodzinnych zdjęć na ścianach. Taka aranżacja kuchni ma również eleganckie połączenie skromnego tła i detali w stylu vintage czy glamour, co wcale nie wyklucza wygody ani elementu zabawy.

Aranżacja nowoczesnej kuchni w klimacie retro
Autor: Marcin Czechowicz