W zgłoszeniu konkursowym o tej realizacji autorzy napisali krótko: „Mieszkanie dla kilkuosobowej rodziny w centrum Gdyni. Wnętrza zostały zaprojektowane w stylu skandynawskim. Jadalnia, znajdująca się w głównym pomieszczeniu dziennym sąsiadującym z zamkniętą kuchnią, jest jasna i przestronna. Na ścianie oddzielającej strefę dzienną od holu położono tapetę z kolekcji Wall & Deco”. 

Na zdjęciach jednak widzimy, że styl skandynawski zyskał tu niebanalną, wyrazistą i szczególnie elegancką interpretację. Duża w tym zasługa wspomnianej tapety, która wysunięty ku wnętrzu pomieszczenia fragment ściany zamieniła w wielkoformatowy obraz. Z kolei trafnie dobrane krzesła z drewna giętego lakierowanego na biało nadają nagrodzonej jadalni zarazem kontekst historyczny (tego typu meble wytwarzane są od 170 lat!), jak i rodzime piętno (któż nad Wisłą nie zna tzw. mebli tonetowskich, zwanych tak od nazwiska prekursora technologii, Michaela Thoneta?).

Pracownia LOFT Magdalena Adamus otrzymuje nagrodę – zaproszenie dla dwóch osób do SPA w City Park Hotel & Residence w Poznaniu.

Ekskluzywny zegarek marki Bering, nagrodę za najciekawsze uzasadnienie dla oddanego głosu, otrzymuje Aga Agowska. Gratulujemy!

.. Przejdź na stronę konkursu Urządzamy Wnętrze Roku

.. Oglądaj inne realizacje z kategorii Przestrzeń dzienna

PARTNERZY KONKURSU:

Raw Decor mroom Anwis Roca