"Różowy a brąz" kolorem roku 2018! Subtelny, łączy komfort oraz lekkość

Kolory ścian zawsze wzbudzają zainteresowanie właścicieli mieszkań, architektów i producentów. Zastanawiamy się dlaczego ten, a nie inny kolor pojawia się w trendach na najbliższą przyszłość? Tym razem, w roku 2018 będzie to kolor o tajemniczo brzmiącej nazwie Różowy a brąz!

Kolor roku 2018 według DULUX
Kolor roku 2018 według DULUX
Salon: brązowy kolor ścian
Kolor roku 2018 według DULUX
cf18_press_heart_wood_coypalette_amsterdam_bennebroek_1336

Zgodnie z tradycją, już piętnasty rok z rzędu, Globalne Centrum Estetyczne AkzoNobel zaprosiło do współpracy ekspertów, którzy opracowywali trendy kolorystyczne na kolejny rok. Kolorem Roku Dulux 2018 został wybrany Różowy a brąz. Jego polska premiera miała miejsce podczas specjalnego wykładu Heleen van Gent, Dyrektor Artystycznej Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel, podczas Łódź Design Festival.

Różowy a brąz – jaki to kolor?

Różowy a brąz to subtelny i ciepły odcień różu, który nawiązuje do naturalnego drewna oraz skóry i łączy komfort oraz lekkość. Kolor ten doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy dążą do przebywania w miejscach, w których mogą odpocząć od codziennego pędu, wyciszyć się, uciec od zgiełku miasta i zregenerować siły. W palecie trendów kolorystycznych na 2018 rok dominują łagodne, szaro-różowe tonacje Koloru Roku Różowy a brąz, które przechodzą w śmiałe atramentowe i fioletowe odcienie. Podstawą do jej stworzenia była inspiracja ciepłem naturalnego drewna - ciepła, którego poszukują klienci w nieprzewidywalnych czasach ciągłych zmian. Mający uspakajające oraz regenerujące właściwości Kolor Roku 2018 świetnie współgra z delikatnymi w dotyku tkaninami, miedzią i marmurem, tworząc harmonijne wnętrza.

Czytaj też: Ciemna zieleń: hit kolorystyczny we wnętrzach

 Kolor roku 2018 według DULUX

Fot. materiały prasowe Dulux

Dlaczego Różowy a brąz – mowi Heleen van Gent 

– Nasze życie nieustannie przyspiesza. Nadszedł czas na naciśnięcie "pauzy". Nasz dom musi stać się miejscem, gdzie skryjemy się przed hałasem, będziemy mogli skupić na wartościach, które są dla nas istotne oraz naładować akumulatory. To właśnie kolor, który nas otacza, odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu równowagi między zewnętrznym zgiełkiem a spokojem wewnętrznym – skomentowała Heleen van Gent, Dyrektor Artystyczna Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel. – Uważamy, że przebywanie w otoczeniu w wybranym przez nas Kolorze Roku 2018, pozwala się wyciszyć i uchwycić nastrój chwili. Różowy a brąz razem z uzupełniającą go paletą kolorów pomogą konsumentom stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrza, pozytywnie wpływające na poczucie bezpieczeństwa oraz pewności siebie, a także przyjazne dla wszystkich - dodała van Gent.

NIE PRZEGAP

 Kolor roku 2018 według Dulux

Fot. materiały prasowe Dulux

Przytulny Dom - trend nadrzędny w 2018 roku!

Wnioski ze szczegółowych badań trendów społecznych, ekonomicznych, jak również designerskich, potwierdzają, że obecny świat to czas nieprzewidywalnych zdarzeń oraz prawie nieograniczonego dostępu do informacji, większego niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego nadszedł moment, w którym konsumenci tak bardzo cenią komfort w swoich domach. Przytulny Dom to nadrzędny trend wyróżniony przez Dulux w tym roku. W związku z tym, że Przytulny Dom może oznaczać dla każdego z konsumentów coś innego, przygotowane zostały również trzy palety wspierające, które uzupełniają Różowy a brąz, balansując od delikatniejszych do głębszych i mocniejszych odcieni. W towarzystwie każdej z nich Kolor Roku 2018 nabiera innego wyrazu – wydobywają one jego głębię, tonują go lub sprawiają, że dominuje we wnętrzu. Dominujący odcień palety wynika z różnych trendów.

•    Pierwszym z nich jest Wygodny dom, za którego drzwiami zostaje zgiełk codziennego życia. Wygodny dom łączy w sobie ciepłe drewno, skórę, jedwab i miękki welur, tworząc miejsce, w które można wsiąknąć i się w nim zatopić. Bogate wnętrza nęcą nasyconymi kolorami, a materiały aż proszą się o dotyk. Sprzęty i przedmioty to przykład unikatowego, ręcznego rzemiosła. Paleta Wygodnego domu otula jak koc i sprawia, że można odpocząć. Znaleźć w niej można relaksujące i ciepłe odcienie gliny i różu, które wyciszają myśli i koją zmysły. Idealnie współgra ona z typem osobowości o ciepłym usposobieniu, która ogranicza do minimum korzystanie z nowych technologii, ceni naturalne elementy w swoim wnętrzu oraz dąży do równowagi względów estetycznych oraz praktycznych podczas wyborów dotyczących wystroju wnętrz.

 Kolor roku 2018 według DULUX

Fot. materiały prasowe Dulux

•    Kolejny z trendów to Gościnny dom, czyli przytulne miejsce, które daje bezpieczeństwo. Komfort i wygoda to jego nadrzędne cechy. Po wnętrzu swobodnie rozchodzi się naturalne światło - kompozycję dopełniają bawełna i len. W tak bezpretensjonalnej, subtelnej aranżacji każdy szczegół znajduje uzasadnienie. Paleta Gościnnego domu podbije serca tych, którzy pragną być blisko rodziny i przyjaciół. Zimne refleksy błękitu przemówią do domowników trzeźwo patrzących na świat, podczas gdy beztroskie, neutralne odcienie oraz morska zieleń będą odpowiedzią dla szukających ciepła i głębszych relacji.
•    Ostatni z trendów to Radosny dom, który tworzy inspirującą i ożywiającą zmysły przestrzeń. Energia Radosnego domu przejawia się poprzez żywe kolory. Żółte i złote refleksy zieleni pobudzają umysł oraz pomagają w pielęgnowaniu pozytywnego, kreatywnego stosunku do życia. Dobrze przemyślane zastosowanie tych kolorów pozwala na tworzenie różnych stref, nawet w mniejszych przestrzeniach. Doskonale odpowiada na potrzeby osób beztroskich, ciekawych świata i przygód, łatwo dostosowujących się do nowych warunków.

Czytaj też: Ciemne drewno powróciło do aranżacji wnętrz

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Dulux

POLECANE ARTYKUŁY