Caliente, niesamowita czerwień kolorem roku 2018!

Czerwone ściany i dywany? Tak! Po latach panowania beżów i szarości nadchodzi czas energetycznej czerwieni. Zazwyczaj powroty charakteryzują się choćby minimalną zmianą. Tym razem do klasycznej czerwieni dodajemy kroplę brązu. Taki jest Caliente - kolor roku 2018 według marki Benjamin Moore.

Caliente kolorem roku 2018 według marki Benjamin Moore
Modna czerwień
Caliente kolorem roku 2018 według marki Benjamin Moore
Caliente kolorem roku 2018 według marki Benjamin Moore
Krzesło w przedpokoju w soczystej czerwieni

Jaki jest kolor caliente?

Caliente to kolor roku 2018, ogłoszony przez markę Benjamin Moore. Silny, promienny, pełen energii. Gdyby caliente  porównać z charakterem człowieka, byłby to ktoś absolutnie pewny siebie. Caliente to charyzmatyczna, kusząca barwa o bardziej brązowym odcieniu kojącym nasz wzrok. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury; puszysty dywan rozłożony przy głównym wejściu; dostojne tło dla ksiąg w bibliotece; mocne pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach.

Czytaj też: Czeka cię remont? Sprawdź jakie kolory będą modne
 Caliente kolorem roku 2018 według marki Benjamin Moore

Fot. materiały prasowe Benjamin Moore

Idealne zgranie – paleta „Color Trends 2018”

Caliente (AF-290) łączy się z 22 odcieniami z tegorocznej palety Color Trends 2018, które obejmują spektrum od bladych odcieni różu do czerwonobrunatnego, przez przyjemne dla oka tony naturalne (stalowa szarość, chłodna seledynowa zieleń), świetnie współgrające z pozostałymi, mocno nasyconymi barwami oraz kolorem roku. Benjamin Moore udowadnia, że można używać szczypty czerwieni do „przyprawienia” w każdym stylu. Nowoczesnym i tradycyjnym.

Czerwień jest teraz wszechobecna...

Czerwień odegrała kluczową rolę w hitach telewizyjnych - od niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych czerwonych szat w tajemniczym serialu „Handmaid's Tale” (na podstawie powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 w Toronto).

Czerwień widoczna była praktycznie na każdym wybiegu podczas pokazów mody w lutym i dosłownie wylała się na ulice wraz z nadejściem września. Czerwone bluzy z kapturem, sportowe garnitury, także specyficzna odzież jednego z japońskich projektantów wykonana z pojedynczej, czerwonej nici.

Ten specyficzny odcień okrywa błyszczące wnętrza hali koncertowej w najstarszej wyższej uczelni muzycznej w Szwecji - Stockholm's Royal College of Music powstałej w 1771 roku. A jaki kolor zakręca wokół wyoblonych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku? Również czerwień.

Czytaj też: Niebieskie akcenty we wnętrzu

 NIE PRZEGAP

 Caliente kolorem roku 2018 według marki Benjamin Moore

Fot. Photos.com

ne ściany i co dalej?

Czerwone ściany, w zależności od aranżacji potrafią być energetyczne, zmysłowe i eleganckie. Wszystko zależy od użytych materiałów, dodatków i oświetlenia. Jeśli decydujemy się na czerwone ściany, resztę wyposażenia dobierzmy stonowaną, jednak dobrze, by w aranżacji pojawił się element równoważący mocną barwę – charakterystyczny mebel albo lustro w dużej ramie. Czerwona ściana sprawdzi się także jako tło obrazu.

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Benjamin Moore

POLECANE ARTYKUŁY