Rok temu Szelągowska spędziła Wielkanoc w domu na Warmii. Zaglądamy do jej 80-letniej chaty

2024-03-22 11:41

Wygląda na to, że w tym roku Dorota Szelągowska spędzi Wielkanoc na Warmii. Pojechała już tam kilka dni temu, a na swoim Instagramie napisała, że czeka ją rodzinny zjazd. Projektanta nakręciła rolkę, w której pokazała swój dom. Zobaczcie!

Dorota Szelągowska
Autor: instagram.com/dotindotin

Dorota Szelągowska jest właścicielką starego domu na Warmii. Nieruchomość ma ponad 80 lat i została przez nią wyremontowana. To tam jeździ, by zebrać myśli i odpocząć od Warszawy.

Gwiazdy pokochały ten region. Na Warmii znajduje się również dom Cezarego Pazury i jego żony Edyty.

Jak wygląda dom Doroty Szelągowskiej na Warmii?

Szelągowska zdecydowała się zachować wiejski charakter domu. Przykładowo doskonale widoczne są deski dachowe. W części chaty nie zachowano piętra. Dzięki wysokim sufitom, jasnym barwom i sporej przestrzeni dom zdaje się jeszcze większy niż w rzeczywistości.

Całości sielskiego charakteru dodają również drewniane belki podsufitowe, czerwona cegła i inne elementy konstrukcyjne domu. Nie mogło jednak zabraknąć tam nuty nowoczesności. Zamontować spore okna doskonale doświetlające i tak już jasne wnętrza. 

Kuchnia Szelągowskiej

Patrząc na poniższe zdjęcie, nie można nie odnieść wrażenia, że nowoczesność patrzy się na przeszłość. Naprzeciwko czarnych, prostych mebli kuchennych stanęła piękna witryna z surowego drewna. Widać, że projektantka lubi tego wyposażenie, ponieważ podobne zdobi nowe mieszkanie Doroty Szelągowskiej.

Idealnym łącznikiem między meblami są jasne, biało-beżowe kafelki, na których położono dywanik. Zaraz przy oknie tarasowym stanął stolik i kilka krzeseł. Metalowe nogi połączono z wyściółką z wikliny. Te dwa kolory: czerń i naturalna barwa materiału czynią to wnętrze spójnym.

Salon Doroty Szelągowskiej

Bezpośrednio z części jadalnej kuchni przechodzi się do salonu. Tam znajdują się prowadzące na piętro schody, które, jak już wspomniano, nie zajmuje całej powierzchni domu. 

Duże okna oraz okna dachowe dobrze doświetlają to wnętrze. W środku zestawiono gołą cegłę ścian z białymi meblami

W kącie, pod oknem stanęła szara kanapa, a bezpośrednio po jej lewej stronie znajduje się piękny biały kominek. 

Po przeciwległej stronie pokoju znalazło się miejsce na jeszcze większy drewniany stół. To zapewne przy nim w te święta goście Szelągowskiej zasiądą do wielkanocnego śniadania!

Przeczytaj również: