Jak mieszka Marcin Prokop? Coś dla ciała, coś dla umysłu: tysiące książek, siłownia i pokój do gier

2023-09-27 9:39

Marcin Prokop w swoich mediach społecznościowych chętniej chwali się pracą i podróżami niż swoim domem. Udało się nam podglądnąć, jak się urządził na warszawskiej Pradze, gdzie mieszka z żoną oraz córką. Zobaczcie, jak mieszka Marcin Prokop!

Spis treści

  1. Marcin Prokop — jak mieszka?
  2. Jak mieszka Marcin Prokop: biblioteka i gabinet
  3. Mieszkanie Marcina Prokopa: strefa gier
  4. Jak mieszka Marcin Prokop? Kuchnia
  5. Salon Marcina Prokopa

Marcin Prokop — jak mieszka?

Marcin Prokop od urodzenia związany jest z Pragą, a dokładnie z Grochowem. W rozmowie z dziennikarzami Nasze Miasto powiedział, że ta okolica jest najbliższa jego sercu:

— Jestem grochowianinem od urodzenia, a w tej chwili z wyboru. Całe moje życie koncentruje się wokół jednej ulicy, czyli Szaserów. Tam chodziłem do przedszkola i do szkoły podstawowej. Tam nadal mieszkają moi rodzice, a ja mieszkam kawałek dalej, ale też blisko tej ulicy. Tuż za Olszynką Grochowską, za ulicą Marsa. Szaserów jest moim kręgosłupem, jeżeli chodzi o miejsce do zamieszkania — wyznał prezenter. 

Dom Marcina Prokopa jest duży i otoczony drzewami oraz roślinnością, która zapewnia prywatność i ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami. Dziennikarz uwielbia majsterkować, a także dbać o kondycje. Nic dziwnego, że jedno z pomieszczeń w swojej posiadłości przeznaczył na siłownię. Znalazł się w niej nawet duży plakat z młodym Arnoldem Schwarzeneggerem.

Jak mieszka Marcin Prokop: biblioteka i gabinet

Marcin Prokop uwielbia czytać książki — chętnie też poleca swoje ulubione pozycje fanom na Instagramie. W domu ma nawet kącik do czytania z wygodnym fotelem, który czasem okupuje jego wierny czworonożny przyjaciel. 

W jednym z pomieszczeń dziennikarza znajduje się drewniana biblioteczka wypełniona po brzegi książkami. Co za imponująca kolekcja!

Mieszkanie Marcina Prokopa: strefa gier

Marcin Prokop to również znany miłośnik gier wideo. W swoim domu ma nawet oddzielny pokój, w którym może bez końca oddawać się graniu. Ściana z ogromnym telewizorem obłożona jest drewnianymi panelami. Drewnianą posadzkę przykrywa w większości kolorowy dywan. Pokój ożywiają żółte ściany, okrągłe pomarańczowe siedzisko, a także liczne dodatki (m.in. zielony szklany wazon). 

W pokoju gier stoi również... pianino! Tuż nad nim wiszą dwa podłużne lustra o obłych kształtach. W kącie stoi futerał z gitarą. Pokój "do gry" ma więc tu dość szerokie znaczenie.

Jak mieszka Marcin Prokop? Kuchnia

Kuchnia Marcina Prokopa jest nowoczesna, jasna i przytulna. Dziennikarz postawił w niej na białe, lakierowane blaty bez uchwytów. Ściana nad blatem również jest biała, podobnie jak sam blat. Hegemonię bieli przełamują kolorowe dodatki w postaci zielonych zasłon czy doniczek z roślinami.

W części jadalnianej stoi stół, przy którym dziennikarz nie tylko je, ale również pracuje i czyta, delektując się filiżanką aromatycznej kawy. 

Salon Marcina Prokopa

Salon Marcina Prokopa jest urządzony w nowoczesnym stylu. Ściany pomalowano na szary kolor, co daje świetną bazę pod jaśniejsze i kolorystycznie mocniejsze akcenty jak na przykład karmelowa sofa. Meble w większości są czarne, minimalistyczne, wprost wyjęte z loftowych lub nowoczesnych wnętrz.

Na jednej ze ścian wisi okrągłe lustro w czarnej ramie, które optycznie powiększa przestrzeń. Salonowe półki uginają się od interesujących rzeźb, wazonów i roślin. 

Dom Marcina Prokopa to przytulna, nowocześnie urządzona przestrzeń. To tu dziennikarz może spełniać swoje pasje, pracować i oddawać się ulubionej lekturze. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak mieszkała Dorota Szelągowska. Piękne wnętrza jak z katalogu

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?