Jak mieszka Julia Wieniawa? W swoim domu ciągle czuje się jak na wakacjach

2023-07-30 13:59

Julia Wieniawa mieszka na warszawskim Żoliborzu. Za swoje ogromne mieszkanie zapłaciła podobno aż 2 mln zł! To, jak się urządziła, można obejrzeć w jej mediach społecznościowych.

Julia Wieniawa
Autor: AKPA / Niemiec

Salon i kuchnia Julii Wieniawy 

Julia Wieniawa zdecydowała się na otwartą kuchnię połączoną z salonem. Dwa pomieszczenia dzieli od siebie jedynie wyspa kuchenna, przy której ustawiono cztery drewniane krzesła. Ich siedziska wykonano z rattanu.

Kuchnia Julii Wieniawy
Autor: instagram.com/juliawieniawa

Do kuchni aktorka wybrała meble o dwukolorowych frontach: utrzymanych w barwie naturalnego drewna i beżowym. To jednak nie jedyne kolory, jakie tam się pojawiły. Backsplash został utrzymany w barwie szaro-białego marmuru, a blaty w bieli. Popatrzcie też na wyspę. Ta jest w delikatnym różu.

Kuchnia Julii Wieniawy
Autor: instagram.com/juliawieniawa

Z kuchni rozpościera się widok na salon. W całym wnętrzu widać inspirację stylem balijskim. Nie brak tam naturalnych materiałów (popatrzcie tylko na lampy!), takich jak właśnie wyżej wspomniany rattan i drewno. Pojawiły się tam również dekoracje w balijskim stylu i mnóstwo roślin.

Salon Julii Wieniwy
Autor: instagram.com/juliawieniawa

Za wypoczynkiem w kamelowym kolorze ustawiono szpaler egzotycznych roślin, które stworzyły zieloną ścianę.

Zielony taras

Julia Wieniawa nie kryje się przyjaźnią z Marcinem Tyszką. Trudno nie zauważyć, że mogła czerpać od niego inspirację, szczególnie jeśli chodzi o ogromną liczbę roślin w mieszkaniu i zielony taras. Mieszkanie Marcina Tyszki również ocieka zielenią!

Aktorka, urządzając swój apartament, chciała czuć się, jakby zawsze była na wakacjach. Na tarasie ustawiła dziesiątki sporych roślin, dzięki którym faktycznie można się tam poczuć jak za granicą. Poza wypoczynkiem znalazł się tam również stół i mnóstwa dodatków, które tworzą przytulną atmosferę.

Taras Julii Wieniawy
Autor: instagram.com/juliawieniawa

Różowa łazienka jak z filmu

Jak podaje portal magazif.com, inspiracją do stworzenia różowej łazienki były filmy Wesa Andersona. Dzięki nim architekci pomogli Wieniawie wykreować niewiarygodnie przytulną przestrzeń. Całe wnętrze wyłożono błyszczącymi, różowymi cegiełkami. Jedynie jedna ze ścian pod prysznicem przypomina nieco różowe, nakrapiane lastryko.

Mieszkanie Julii Wieniawy
Autor: instagram.com/juliawieniawa

W łazience nie mogło oczywiście zabraknąć drewna, które jest absolutnym must , jeśli chodzi o styl balijski. Tym samym pod wykonaną z onyksu umywalką zawieszono szafkę zrobioną właśnie z tego materiału. Całości szyku dodają złote dodatki: okucie prysznica czy baterie.  

Przeczytaj również:

Źródło: magazif.com