Dorota Szelągowska pochwaliła się nowym mieszkaniem. "To kuchnisko, a to sypialenka"

2023-08-10 8:12

Wygląda na to, że Dorota Szelągowska już urządziła się w swoim nowym mieszkaniu. Stylistka wnętrz pochwaliła się dotychczas zdjęciem salonu, a teraz opublikowała na Instagramie kilka ujęć z pozostałych pomieszczeń: łazienki, sypialni i kuchni. Zobacz, jak urządziła swoje gniazdko Dorota Szelągowska!

dorota szelągowska
Autor: instagram.com/dotindotin

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej

Warto przypomnieć, że Dorota Szelągowska postanowiła zamienić duży, nowoczesny apartament na mniejsze gniazdko w innej części stolicy z dwóch powodów, o czym poinformowała fanów jakiś czas temu za pomocą Instagrama:

- Tym razem poczułam jeszcze, że chcę mniej i prawdziwiej. Wiem, że to brzmi pretensjonalnie, ale nic nie poradzę. Moje poprzednie mieszkanie było za duże i za luksusowe. To, w którym mieszkam teraz, dużo bardziej do mnie pasuje. Czuję się jak w domu. Po prostu. Skrzypi podłoga, są krzywe ściany i stara klatka schodowa – powiedziała celebrytka.

O salonie Doroty Szelągowskiej pisaliśmy już w poprzednim artykule. Stylista postawiła w pokoju dziennym na drewno i klimatyczne dodatki. W niewielkim pomieszczeniu panuje ciepła, domowa i bardzo przytulna atmosfera. 

Kuchnia Doroty Szelągowskiej

Kuchnia w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej jest osobnym pomieszczeniem. Stylistka przyznała, że to jej pierwsze mieszkanie z wydzieloną kuchnią.

"Może to jakaś tęsknota za dzieciństwem, bo moja mama nigdy nie uznawała żadnych aneksów" - napisała pod zdjęciem Szelągowska.

Samo pomieszczenie jest duże (ma 15 m²) i zostało pieszczotliwie nazwane przez właścicielkę "kuchniskiem". Jedną ze ścian w kuchni Szelągowskiej zajmuje ogromny otwarty kredens z półkami o różnej wielkości i szerokości. Wysoki mebel (sięga aż do ściany) stoi na okrągłych nóżkach. To właśnie one oraz fakt, że kredens prawie w ogóle nie ma zamykanych frontów sprawiają, że mebel wydaje się lekki i nie przytłacza wnętrza. 

Na zdjęciu oprócz kredensu wypełnionego po brzegi ceramiką, kolorowym szkłem i stosem garnków widzimy fragment kuchennej posadzki z ciekawym kwietnym wzorem. Podłogowe kafelki przywodzą na myśl styl retro i kuchnie w stylu wiejskim i rustykalnym.

Na podziwianie pozostałej części kuchni fani Doroty Szelągowskiej muszą jeszcze poczekać, ale stylistka uspokoiła, że zdjęcia pokaże, gdy tylko poprawi się pogoda:

"Kuchnisko jeszcze będzie, ale jak wyjdzie słońce, bo w tym szarugstwie, to naprawdę nie idzie zrobić spektakularnych zdjęć" - napisała. W takim razie czekamy!

dorota szelągowska
Autor: instagram.com/dotindotin Fragment nowej kuchni Doroty Szelągowskiej

Sypialnia Doroty Szelągowskiej

"Sypialenka" Doroty Szelągowskiej ma ok. 6 m² i prawie całą jej przestrzeń wypełnia łóżko. Zamiast zagłówka stylistka postawiła na efektowną ścianę w szaro-niebieskim kolorze. Z sypialni można bezpośrednio przejść do niewielkiej łazienki. Do niej prowadzą rozsuwane, częściowo przeszklone drzwi z drewna.

Sypialnia Doroty Szelągowskiej
Autor: instagram.com/dotindotin Fragment sypialni w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej

Łazienka Doroty Szelągowskiej

Łazienka Doroty Szelągowskiej utrzymana jest w bieli. Białe są więc ściany, kafelki na ścianie w kształcie cegieł, szafka, okrągła umywalka nablatowa, a nawet bateria!

Odrobinę koloru wprowadzają soczyście zielone rośliny, szare i drewniane dodatki, a także obraz z mocnym niebieskim akcentem, zawieszony tuż nad wanną. Dopełnieniem aranżacji jest elegancki żyrandol.

łazienka doroty szelągowskiej
Autor: instagram.com/dotindotin Łazienka w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej

Styl nowego mieszkania Doroty Szelągowskiej różni się od tego, jaki panował w jej poprzednim apartamencie. Przytulnemu gniazdku bliżej teraz do rustykalnego, klimatycznego domu na Warmii, który stylistka odwiedza, gdy chce odpocząć od zgiełku stolicy. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE