Pokój młodzieżowy DLA NASTOLATKÓW: ZDJĘCIA ARANŻACJI - ciekawe POMYSŁY, INSPIRACJE

Nastolatek jest wymagającym mieszkańcem. Pokój młodzieżowy musi być praktyczny i wielofunkcyjny, ponieważ służy zarówno do nauki, jak i odpoczynku. Ale to nie wszystko! Pokoje dla nastolatków powinny odznaczać się urodą i oryginalnością, bo w tym wieku nic tak nie irytuje jak nuda.

Pokój dla chłopca: nastolatek w swoim żywiole
Pokój dla chłopca: nastolatek w swoim żywiole
Pokój dla chłopca: nastolatek w swoim żywiole
Pokój dla chłopca: nastolatek w swoim żywiole
Pokój dla chłopca: nastolatek w swoim żywiole

Urządzając pokój młodzieżowy warto odważyć się na niesztampowe rozwiązania. Do pokoju nastolatka wybierajmy kolory i motywy dekoracyjne, które sprawiają wrażenie pogodnych, a nie agresywnych. Proponujemy aranżację pokoju dla chłopca, w której dominują dwa kolory: ciepły, zgaszony żółty i chłodna szarość. To harmonijne, a przy tym nieograne i bardzo modne połączenie kolorów. Kojarzy się z nowoczesnością i miejskim klimatem.
Nawiązaniem do nowoczesnej, wielkomiejskiej stylistyki jest też efektowna tapeta ze wzorem w wieżowce. Szare pasy namalowane na żółtym tle ściany podkreślają klarowne linie podziału wnętrza i ożywiają aranżację. W pokoju nastolatka atrakcyjne są wnęki, które jednocześnie pełnią funkcję dodatkowych półek.

Najbardziej podoba mi się łóżko, bo ma podświetlany zagłówek. To świetny pomysł! Często, leżąc już wieczorem w łóżku, rozwiązuję sudoku i wtedy takie wbudowane światło bardzo się przydaje. Poza tym fajnie, trochę kosmicznie to wygląda. Super jest też tapeta w drapacze chmur. Mogę sobie wyobrażać, że przyleciałem do Nowego Jorku.

Nasz ekspert: DAWID, 13 lat

Nawiązaniem do nowoczesnej, wielkomiejskiej stylistyki jest też efektowna tapeta ze wzorem w wieżowce. Szare pasy namalowane na żółtym tle ściany podkreślają klarowne linie podziału wnętrza i ożywiają aranżację. Architekturę pokoju dynamizują też wnęki, które jednocześnie pełnią funkcję dodatkowych półek.

Meble młodzieżowe: meble Vox

Schowków i szafek w pokoju nastolatka powinno być sporo, pomagają one bowiem utrzymać porządek, ten zaś sprzyja koncentracji niezbędnej do nauki. Potrzebne są pojemne meble młodzieżowe z dużą liczbą półek i szuflad, ułatwiających segregację rzeczy. Solidnie wykonane będą służyć właścicielowi przez wiele lat. Wybraliśmy kolekcję Kokeshi marki Meble VOX, o korpusach z płyty laminowanej drewnopochodnej, o zwiększonej odporności na uderzenia. Ta cecha przyda się, gdy chłopak dojdzie do wniosku, że przed meczem koniecznie musi jeszcze poćwiczyć odbijanie piłki główką…

Kolory w pokoju młodzieżowym

Szaro-żółtą kolorystykę ścian ożywiają dodatki w energetycznej czerwieni i pomarańczu. Młodemu lokatorowi szczególnie przypadną do gustu zabawne, pomysłowo zaprojektowane przedmioty. Ponieważ w pokoju dużo się dzieje, podłoga jest neutralna.

W aranżacji wykorzystano: kolekcja mebli Kokeshi: łóżko jednoosobowe, 899 zł, komoda, 1399 zł, biurko, 1499 zł, fotel, 579 zł, półka wisząca, 299 zł, zagłówek z czerwonej skóry, 169 zł, lampka biurkowa Endo, 289 zł, naklejka DJ Battle, 279 zł, pudło Adapter, 32 zł, pojemnik na długopisy, 29 zł, obraz Yerevan Agaty Bonenberg,
199 zł, radio Ozzy, 89 zł, pudełko okrągłe w paski, 26,90 zł, zegar ścienny Winyl, 49 zł, model samolotu LZ 201-4, 79 zł, budzik Spring, 49 zł, lupa Libs, 179 zł, MEBLE VOX; tapeta Caselio, kolekcja Street, ok. 180 zł/rolka, EKSIM; robot-temperówka, Kik, 45 zł, robot-pająk Ohaca, Kik, 69 zł, ludzik-podpórka do książek, Kik, 229 zł,
pojemnik na zużyte baterie, Pa Design, 39 zł, red onion; dywan, 1990 zł, car Ving; rzeźba, 263 zł, poduszka, 165 zł, pled, 392 zł, BO CONCEPT; pled Felicia, 49,99 zł, tablica Kludd, 59,95 zł, roleta Melina, 89,95 zł, poduszka czarna Jorun, 49,99 zł, krokodyl Barnslig, 39,99 zł, farby plakatowe Måla, 29,99 zł, IKEA; pudełko, 59 zł,  ZONE; kwiaty, BIURO KWIATOWE HOLANDIA

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY