Właścicielka aranżując pokój dla chłopca, myślała o przyszłości i świadomie zrezygnowała z typowych mebli dla niemowlaka. Pokój dziecięcy ma duże łóżko, choć maluch korzysta jeszcze z niemowlęcego łóżeczka ustawionego w sypialni rodziców. Główne założenie przy urządzaniu pokoju dla chłopca stanowiły prostota oraz możliwość łatwego dostosowania wyposażenia do zmieniających się potrzeb dziecka. Mimo stonowanej bazy pokój dla chłopca nie jest monotonny. Klimatu nadają mu postarzane meble, taka aranżacja zasługuje na duże brawa.

Pokój dla chłopca aranżacja

W aranżacji pokoju dziecięcego postawiono na neutralne meble i uniwersalną biel: takie są łóżko i regał, a także ściany. By pokój dla dziecka nie był zimny, kolor i charakter wnoszą dodatki - zabawki, obrazki, dywaniki czy lampki, które łatwo zmieniać. Wraz z dorastaniem, „dorastać” będą również przedmioty w pokoju chłopca. To świetny sposób na uniknięcie potem dużego przemeblowania i kosztownych zakupów nowych mebli dla dzieci na przestrzeni kilku najbliższych lat. Mimo neutralnej bazy pokój dla chłopca nie jest nudny. Kilka elementów wyposażenia gwarantuje oryginalny wystrój wnętrza: rustykalna podłoga (Komfort), postarzana komoda i wieszak oraz przemysłowy telefon znaleziony w ruinach magazynów warszawskiej Pragi. Aby nie zapomnieć, że to pokój dziecka, na ścianie znalazły się kolorowe i wesołe plakaty, m.in. szympansy, które zachęcają chłopca do naśladowania śmiesznych min. Resztę dekoracji w pokoju chłopca stanowią przytulanki, klocki, samochody.

Pokój dla dziecka - meble dla dzieci i wyposażenie: łóżko, regał - IKEA; dywan, narzuta, wózek, walizki - Kids Town; poduszki - F&F Home; patchworkowe słonie – Muji; małpki podpórki, Indianie, małpka, kurczak, miś z pozytywką - MamaGama; tekturowe klocki konstrukcyjne Hocki - odRzeczy