Wyobraźnia mamy dwójki dzieci pozwoliła jej zrealizować marzenia z dzieciństwa i zmienić w pokoju dziecięcym rzeczy zwyczajne w niezwykłe. Co więcej, wszystkie pomysły zmieściła na niewielkiej przestrzeni. Oto pokój dziecięcy z pomysłową zabudową i szarym kolorem ścian.

Marzenia się spełniają. Wymarzony pokój dziecięcy dla rodzeństwa

Obecna mama dwójki dzieci, marzyła w dzieciństwie o piętrowym łóżku - domku. Właśnie od tego elementu rozpoczęła aranżowanie pokoju dla własnych dzieci w niewielkim segmencie w Warszawie. Razem z mężem w dwa pracowite dni zbudowali oryginalny mebel z kupionych w markecie budowlanym sosnowych desek oraz bazy, za którą posłużyło łóżko z IKEA. Deski (u góry zaokrąglone) odpowiednio poprzycinali – tak by utworzyły kształt domku, a następnie przykręcili do ramy łóżka. Całość pomalowali szarą farbą do drewna w takim samym odcieniu jak ściany pokoju. Na piętrze, gdzie śpi syn – starszy z rodzeństwa, wycięte zostały dwa okna zapewniające dobry widok na cały pokój oraz wentylację. Dolna część łóżka zamieniona została w przytulną sypialnię dla trzyipółrocznej dziewczynki. Niewykorzystane deski mama pomalowała na biało i stworzyła z nich płotek, który zasłania kaloryfer, jednocześnie wyznaczając strefę nauki wokół biurka.

Zobacz też: pokój dziecka w kolorze szarym

Dwupoziomowy, ażurowy regał w pokoju dziecięcym wyposażono w drzwiczki i ogromne gałki. Teraz można chować w nim zabawki. Regał jednopoziomowy zamieniony został w ławę. Wystarczyło dodać mu miękkie siedzisko z materaców i własnoręcznie uszytych poszewek, a na lince na ścianie zawiesić poduszkę pod plecy. Ostatnim dziełem właścicielki mieszkania jest mebel „duch”, czyli dwie półeczki połączone czarną taśmą izolacyjną, udające komodę. Szarą i czarno-białą bazę pokoju dziecięcego ożywia kilka żółtych, czerwonych i niebieskich akcentów. Ich wybór podyktował „zakręcony żyrandol”.

Zobacz też: łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym