Chłopcy dzielą pokój urządzony przez ich mamę. Kontrastowe kolory w aranżacji pokoju dziecięcego dobrze odzwierciedlają różnice charakterów obu chłopców. Kiedy młodszy z braci wyrósł z dziecięcego łóżeczka, mama chłopców zabrała się za urządzanie ich wspólnej przestrzeni.

Pomysłowy pokój dla chłopców

Na zagranicznych blogach podpatrzyła pomysł domku w roli łóżka. Ceny takich mebli były dość wysokie, więc wspólnie z mężem zrobili je sami, pomalowali i wyposażyli w materac. Teraz to miejsce do spania dla jednego z braci. Tymczasem łóżko drugiego chłopca, do tej pory udekorowane wizerunkami zwierzątek, musiało przejść metamorfozę, żeby pasowało do nowej koncepcji aranżacji pokoju dla rodzeństwa. Martyna okleiła je folią z wydrukiem zaprojektowanego przez siebie wzoru, całkowicie odmieniając wygląd mebla. Ulubionym miejscem w pokoju jest dla chłopców materac na paletach. Tam się wylegują, czytają bajki, układają budowle z klocków. Jeśli przychodzą mali goście, mają gdzie spać. – Wystarczyło oszlifować i pomalować dwie palety, a potem położyć na nich materac – wyjaśnia Martyna. Pokrowiec z czarnego polaru wykonała prababcia.

Kolory w pokoju dla rodzeństwa: czarny, biały i żółty

Mimo że początkowo pokój dla rodzeństwa miał być czarno-biały, stopniowo pojawił się w nim również kolor żółty. Zaczęło się od kupionego na targu staroci i przemalowanego biurka, później doszły pompony, girlandy oraz wzorzyste torby Blacksis – marki stworzonej przez Martynę (i jej koleżankę), która wykorzystała swoje manualne zdolności oraz kreatywność i założyła sklep z dodatkami dla dzieci. Domki i superbohaterowie przewijają się jako główne motywy aranżacji pokoju chłopców. Symbole Batmana, Zorro i Supermana występują na plakatach, ściennych naklejkach i torbach. Oprócz głównego domku-łóżka na ścianach w pokoju dziecięcym wiszą metalowe i drewniane półeczki w tym kształcie. Dzięki temu aranżacja pokoju chłopców mimo wielu dekoracji jest spójna.