Ta aranżacja pokoju dziecięcego na poddaszu udowadnia, że pokój dla dziewczynki w odcieniach różu i fioletu wcale nie musi być pretensjonalny i słodki do przesady!

Pokój dla dziewczynki: przemyślana kolorystyka

Efekt jasności i przestronności osiągnięty został dzięki umiarkowanemu, przemyślanemu użyciu mieszanki różowego z fioletowym na ścianach. Większość pokoju (łącznie ze stropami – pokój dziewczęcy znajduje się na poddaszu, co już samo w sobie dodaje mu uroku) pomalowana jest na kolor kremowy, co sprawia, że wydaje się on optycznie większy. Jedynie wybrane fragmenty ścian pokryte są różową i fioletową farbą, przy czym na największym z nich kolory te pojawiają się w formie pasów, przeplatanych pasami w kolorze kremowym. Zabieg ten nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, a zarazem lekkości. Paletę kolorystyczną podłogi i większości mebli tworzą jasne odcienie naturalnego drewna, które doskonale komponują się z kolorami na ścianach i wprowadzają do pokoju dziecięcego poczucie ciepła i przytulności.

Pokój dla dziewczynki: dziewczęce dodatki

W przedstawionym pokoju dziewczęcym znaleźć można ciekawe dodatki, utrzymane w ogólnym, romantyczno-marzycielskim stylu pomieszczenia. Wiszący nad łóżkiem kinkiet w kształcie księżyca prezentuje się bardzo estetycznie, jednocześnie wywołując wrażenie odrębności kącika sypialnianego, a lampa ozdobiona różowymi motylami wprowadza radosną atmosferę i pobudza do aktywności w ciągu dnia. Stylizowane biurko dodaje pomieszczeniu odrobinę powagi, sprawiając, że lokatorka czuje się w nim jak prawdziwa kobietka! Podczas urządzania tego pokoju dla dziewczynki zadbano także o praktyczny system przechowywania – znajduje się w nim wiele półek, szuflad i pojemników na zabawki.