Pokój dla dziecka jest miejscem wyjątkowym. To królestwo, w którym nasz maluch spędza większą część swoich najwcześniejszych lat. Dlatego też, projekt pokoju dla dziecka wymaga od nas niezwykłej kreatywności i pomysłowości. Wnętrze, będące jednocześnie sypialnią, bawialnią oraz pokojem do nauki, musi jak najlepiej spełniać swoje funkcje oraz zachwycać wyjątkową estetyką. Wnętrze pokoju dla dziecka musi być na tyle bajkowe, by nasza pociecha czuła się w nim absolutnie wyjątkowo, a przy tym zrównoważone, by zbyt szybko nie znudziło się młodemu lokatorowi. Świetnym pomysłem na udaną aranżację pokoju dla dziecka mogą okazać się Magiczne Ściany. Magiczne malowanie ścian, czyli jakie?

Wykończenie ścian w pokoju dla dziecka

Pomysłów na wykończenie ścian w pokoju dla dziecka wydaje się być nieskończenie wiele. Możemy zdecydować się na klasyczne malowanie ścian i ulec stereotypom, że niebieska twierdza to królestwo chłopców, a kolor różowy we wnętrzu zarezerwowany jest dla małych księżniczek. Możemy także postawić na nieco bardziej zachowawcze rozwiązania i zdecydować się na białe ściany w pokoju dla dziecka. Tak neutralna dekoracja ściany okaże się świetnym tłem dla dowolnego projektu wnętrza i da nam ogromne możliwości aranżacyjne. Kolejnym, niezwykle popularnym rozwiązaniem na wykończenie ścian w pokoju dla dziecka będą efektowne naklejki. Różnorodność tego rodzaju dekoracji ścian pozwoli nam na stworzenie wyjątkowej aranżacji wnętrza zarówno dla młodego rycerza, jak i małej księżniczki. Wykończenie ścian tym sposobem ma jeszcze jedną zaletę - w każdym momencie możemy w prosty sposób zmienić dekorację ścian, odmieniając tym samym wnętrze pokoju dla dziecka.

Magiczne ściany: malowanie ścian według Patalala Studio Wnętrz

A gdyby tak postawić na absolutną oryginalność i stworzyć na ścianie niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju dekorację ściany? Właśnie na takie wykończenie ścian w pokoju dla dziecka stawia Ewa Patalas-Mazur z pracowni Patalala Studio Wnętrz. „Magiczne ściany" to indywidualny projekt architektki, który ma za zadanie całkowite odmienienie wnętrza pokoju dziecięcego i wzbogacenie go wizerunkami ulubionych bohaterów bajek, komiksów i filmów animowanych. W taki oto sposób, lokator małego królestwa zostaje przeniesiony za pomocą ilustracji w świat marzeń. Projekt „Magiczne ściany" to niebanalny sposób na malowanie ścian w pokoju dziecka farbami akrylowymi o dużej odporności na ścieranie. Mając na uwadze, że ściany w pokoju dziecięcym narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia, niemałe znaczenie ma fakt, że ściany pokryte wyjątkowymi rysunkami w łatwy sposób można zmywać. Zachowują się one dokładnie tak samo jak ściany pomalowane na jeden kolor dobrymi farbami do wnętrza. Na pierwszy rzut oka, proces ten wydaje się nieco skomplikowany. Tymczasem, wystarczy zrobić szkic ołówkiem, a potem wszystko pomalować. Magiczne ściany w pokoju dla dziecka pozwolą na wykreowanie prawdziwie bajkowej atmosfery we wnętrzu naszych pociech.

Kontakt z pracownią:

Patalala Studio Wnętrz
ul. Partyzantów 65/7
10-402 Olsztyn
http://www.patalala.pl/