Już od najmłodszych lat warto skupiać uwagę naszych dzieci na tematach, które rozbudzą w nich ciekawość świata! Również aranżacja pokoju dla chłopca lub dziewczynki stwarza doskonałą do tego okazję. Jaka tematyka niesie ze sobą maksimum frajdy, korzyści i interdyscyplinarną dawkę wiedzy o świecie? Geografia! Zainspiruj swoje dziecko do odkrywania tajemnic świata, przyrody, zwierząt, kontynentów, kultur. Buduj w nim ciekawość! Inspiruj do samodzielnego stawiania pytań i szukania odpowiedzi! To wszystko zaprocentuje szybciej niż myślisz.

Pokój dla chłopca lub dziewczynki: duży efekt małym kosztem

W przedstawionym pokoju dla chłopca lub dziewczynki główny akcent stanowi tapeta przedstawiająca obrazkową mapę świata. Rysunkowe przedstawienia w przystępny dla dziecka sposób ukazują cechy charakterystyczne poszczególnych kontynentów, państw, kultur i krain geograficznych. Całościenny format mapy i wielość elementów obrazkowych skupia uwagę dziecka na bardzo długo. Ciekawi i inspiruje do poszukiwań kolejnych informacji o świecie lub wybranym kraju. Im więcej szczegółów będzie miała mapa, tym więcej bodźców informacyjnych dla dziecka. Obrazkowa mapa stanowić będzie niewyczerpalne źródło tematów, opowieści i bajek przed zaśnięciem. Codziennie zwróci uwagę dziecka innym szczegółem. I od najmłodszych lat pomoże dziecku w oswojeniu podstawowych informacji o świecie, kontynentach i kulturach, co z pewnością zaprocentuje w szkole, a malec zdobędzie większą pewność siebie wśród rówieśników!

Pokój dla chłopca lub dziewczynki: tonujemy wnętrze

Ponieważ spektakularna, obrazkowa tapeta dla dzieci - mapa zdecydowanie dominuje nad wnętrzem, chcąc uniknąć wrażenia chaosu i przytłoczenia, musimy zadbać o stonowane wyposażenie pokoju dla chłopca lub dziewczynki. Drewniana podłoga, nawiązujące do niej kolorystyką drewniane żaluzje i biel na pozostałych ścianach, pozwolą na złapanie odpowiedniego dystansu do intensywnej w odbiorze tapety. To ważne, by wnętrze nie przytłaczało i pozwalało również na wypoczynek. Neutralne, jasne drewniane meble, pokryte jedynie przeźroczystą lakierobejcą, stanowią znakomite uzupełnienie pokoju dziecięcego. Rysunek usłojenia na dziecięcym łóżeczku, szafce nocnej, stoliku, krzesłach oraz kufrze na zabawki, nasuwa skojarzenia z pokładem statku, a niebieskie dodatki w postaci dywanu i narzuty utrwalają wrażenie morskiej podróży. Pluszaki-zwierzaki konsekwentnie nawiązują do zwierząt przedstawionych na tapecie mapie. Naklejone na ścianie małpki „udają”, że wiszą na lianach. W rzeczywistości na przytwierdzonym do ściany sznurku mały podróżnik wieszać może swoje najlepsze rysunki. Dodatkowym plusem neutralnej barwy mebli jest ich ponadczasowość. Dziecko za jakiś czas zapragnie zmiany wystroju pokoju. Wówczas wystarczy tylko schować pluszowe misie i odmienić wnętrze dodatkami oraz (być może) nową tapetą lub kolorem ścian. Drewniane meble w nowej kolorystyce nabiorą zupełnie innego charakteru, a my nie wydamy kroci na totalną odmianę aranżacji idealnego pokoju dla chłopca lub dziewczynki.