Fioletowy pokój to dość trudna aranżacja wnętrza. Fiolet jest mocnym i dominującym kolorem, dlatego trzeba dobrze go połączyć z innymi barwami, by wnętrze nie było zbyt ciemne i przytłaczające. Pokój dla nastolatków często jest projektowany odważnie i pomysłowo. Prezentujemy fioletowy pokój, który jest przykładem dobrej aranżacji wnętrza.

Fioletowy pokój: jak łączyć kolory

By głęboki fioletowy kolor ścian (jedną ścianę pomalowano farbą Tikkurila, na drugiej naklejono fototapetę) nie przytłoczył pokoju, zaproponowane przez projektantkę nowe meble są jasne (Meble VOX, linia Modern, laminat w kolorze szarego dębu). Duża szafa z jasnoszarą obudową (Komandor) ma lustrzane fronty, w których odbija się światło z przeciwległego okna. Do fioletowego pokoju wybrano białe dodatki, które rozjaśniają wnętrze.

Fioletowy pokój: aranżacja wnętrza

Fioletowy pokój do świetna propozycja dla nastolatków. Fioletowe ściany można zestawiać z białymi meblami, srebrnymi dodatkami, szarościami. Fiolet pasuje do romantycznych wnętrz. Jest dość ekscentrycznym kolorem, dlatego jego użycie w pokoju decyduje o całym wystroju. Pokój można dobrze skomponować, zestawiając fiolet na ścianach z szarościami tkanin oraz chromowanymi dodatkami.

Fioletowy pokój: wybieramy meble młodzieżowe

Pokój dla nastolatków musi być funkcjonalny. Trzeba dobrze wydzielić strefę do odpoczynku i nauki, pomogą w tym meble młodzieżowe. Nowe meble w pokoju Joasi mają nowoczesną, minimalistyczną linię - kolekcja mebli ((Meble VOX, linia Modern) została zainspirowana włoskim dizajnem. Wybór tych mebli to strzał w dziesiątkę - nastolatka interesuje się modą i chętnie pomaga koleżankom w zmianie wizerunku. By podkreślić tę pasję, projektantka Sylwia Kostrzewa zaprojektowała oryginalną fototapetę z modowym motywem, którą przyklejono na jednym z przesuwnych skrzydeł szafy.

Pokój dla nastolatków: modne dodatki

W fioletowym pokoju Joasi jest też miejsce na zabawę. Podkreślają to komiksowe motywy tkanin (poduszka i rolety ze sklepu Dekoria). A angielski sam wchodzi do głowy!