Praktycznym i często stosowanym przez rodziców rozwiązaniem jest urządzenie pokoju dla dziecka w neutralnych kolorach i z uniwersalnymi meblami, aby pokój rósł wraz z maluchem i służył przez kilka najbliższych lat. By wprowadzić do takiej aranżacji nieco beztroskiej radości i uroku, idealnym rozwiązaniem będą odpowiednie dekoracje ścian w pokoju dziecięcym, które wprowadzą do wnętrza ciekawy akcent i ocieplą go.

Dekoracje bez ograniczeń

Pomysły na dekoracje ścian w pokoju dla dziecka są niemal nieskończone. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór tapety, która pomoże nam stworzyć prawdziwie bajkowy i niepowtarzalny klimat w pokoju dziecka. Spośród tapet możemy wybierać te z bardziej neutralnymi wzorami jak pasy, kropki czy krata, albo zdecydować się na fototapety, przedstawiające bajeczne widoki, komiksowe sceny lub zwierzęta. Świetną alternatywą  dla tapet będą gotowe naklejki na ściany. Jest to bardzo uniwersalna i przy okazji łatwa do pozbycia się dekoracja ściany w pokoju dziecięcym. Dobrym pomysłem jest pomalowanie fragmentu lub nawet całej ściany farbą tablicową. Dzięki temu dziecko samo będzie mogło tworzyć dekoracje na ścianach i zmieniać je gdy tylko będzie miało ochotę. Dodatkową ozdobą może być ciekawe oświetlenie, skierowane na przykład na plakaty, czy obrazy, które także są idealną dekoracją ścian w pokoju dziecka.

Dekoracyjne "zrób to sam" w pokoju malucha

Jeśli mamy talenty plastyczne spróbujmy samodzielne wykonać dekoracje wnętrz do pokoju malucha. Możemy na przykład namalować na ścianie ulubione postacie z bajek malucha lub jego ukochane zwierzątka czy pojazdy. Pomocne mogą okazać się gotowe szablony, które można kupić w internecie. Dzięki nim nawet nie będąc szczególnie uzdolnionym świetnie damy sobie radę z taką ozdobą. Wykonanie tego typu malunków na ścianach można również bez problemu zlecić. By dziecko mogło poczuć się prawdziwie dumne z wystroju swojego pokoiku świetną ozdobą ścian będzie galeria jego własnych prac plastycznych. Obrazki wystarczy zawiesić na kolorowych sznurkach za pomocą zwykłych spinaczy bieliźnianych lub oprawić je w antyramy. Taka ozdoba będzie nie tylko wielką radością dla dziecka, ale też będzie stanowiła bardzo oryginalny akcent w pokoju.