Pokój dla uczennicy różni się od typowego pokoju dziecięcego. Gdy nasze dziecko rośnie i wkracza w nowym etap, należy to podkreślić również w jego pokoju. Jeśli dobrze zaprojektujemy pokój uczennicy, szkoła i nauka będzie kojarzona z czymś przyjemniejszym. Odrabianie lekcji przy białym dużym biurku, na designerskim fotelu w otoczeniu pastelowych ścian może być na prawdę przyjemne. W pokoju uczennicy postaw na funkcjonalność i przytulność, tak by przestrzeń była zaprojektowaną z pasją.

Remont w pokoju dziecięcym: co do pokoju uczennicy

Wakacje to idealny moment, aby zorganizować pokój dziecięcy dla uczennicy. Najważniejsza jest sfera biurka, przygotowana do nauki. Co musi mieć kącik do odrabiania lekcji? Na pewno odpowiednie oświetlenie, wygodne krzesło oraz biurko z wyposażeniem. To oczywiście podstawowe elementy, dodatki, takie jak tablica magnetyczna, kosz na śmieci, półki, schowki są równie ważne. Zapewniamy, że o tablicy prawie takiej jak w szkole marzy prawie kazda uczennica. Możemy zamontowane ją np. do szafy wnękowej drzwi pomalowaliśmy farbą do tablic.

Wzory i kolory w pokoju dziecięcym

Zasadą, która ułatwi ci harmonijną aranżację wnętrza jest powtórzenie tego samego koloru i motywu w kilku miejscach pokoju. Jeśli zastosujesz się do niej, wszystko będzie pasowało do siebie. Wybierając narzutę w kwiatki na łóżko, dobierz do niej kilka kwiecistych dodatków: roletę, ramkę do zdjęcia czy poduszki. Dominujący kolor ścian nada ton pomieszczeniu. Powtórz go np. w dywanie i uzupełnij barwami z tej samej gamy. Radzimy unikać mocnych kontrastów, dużych wzorów w ostrych kolorach, pokój uczennicy powinien działać uspokajająco. 

Jakie meble w pokoju dla dziewczynki?

Ważne, aby pokój dziewczynki nie był zagracony ciężkimi meblami, tak aby meble były jedynie dopełnieniem i nie rozpraszały dzieci. Dobrym pomysłem może okazać się zabudowana wnęka, która pozwoli utrzymać porządek, a miejsce ze stolikiem i krzesłami z czasem będzie można zastąpić biurkiem i miejscem do nauki. Pufy, wolno stojące półeczki na kółkach, czy mały stolik z tablicą, stworzy miły kącik do nauki i zabawy.
Kolejne meble, o których warto pomyśleć podczas letnich przygotowań do szkoły to większe łóżko i szafa.Najlepsze do ustawienia biurka są obie ściany prostopadłe okna. Prawa ściana jest  lepsza od lewej strony, ze względu na fakt, jak pada na biurku światło dzienne.

Pokój dziecięcy: dodatki w pokoju uczennicy

Pamiętajmy, ze cukierkowy róż to pomysł dla dziewczynek w najmłodszym wieku. Tytuł uczennicy zobowiązuje, lepiej  bardziej oryginalne kolorym, nie tak słodkie i dziecinne. Odpowiedni może okazać się pomarańcz, żółć, fiolet, połaoczony z ercu. Jeśłi wybierzesz stonowane kolory ścian, dobierz wzorzystą narzutę i poduszki w kolorze, np. j pomarańczy, wyglądają pięknie na tle pastelowej ściany.
Warto pomyśleć też o akcentach nadających pokojowi charakteru: nowoczesnych roletach, ramach z plakatami zespołów lub filmów, które lubi uczeń, narzucie na łóżko, kolorowej pościeli. Dodatki powinny być dobrze dobrane, estetyczne i wyraziste.