Pokój nastolatka jest jednocześnie sypialnią, biblioteką, pokojem gościnnym, często telewizyjnym, a także miejscem do pracy. W małym pomieszczeniu bardzo trudno jest znaleźć dość miejsca na to wszystko. Zaprojektowaliśmy więc pomysłowy podest wykonany z płyt OSB na konstrukcji ze stalowych profili. Celowo pozostawiliśmy w pokoju nastolatka surową powierzchnię płyt, dzięki czemu nasz podest zyskał bardziej swobodny, młodzieżowy charakter. Umieściliśmy na nim materac, telewizor, regał z książkami, szafę – tu młody człowiek śpi, czyta, ogląda telewizję, a także ubiera się. Jedynie biurko, a więc miejsce do pracy znajduje się na parterze w drugiej części pokoju.

Podest: miejsce na schowki

Pod podestem mieści się kilka pojemnych szuflad, a także półka na kółkach, która w razie konieczności pełni rolę stolika. Podest może służyć jako ława – tu na miękkich poduszkach siadają goście. Umeblowanie pokoju nastolatka uzupełniają szafka i regał, a także stalowe, zielone i pomarańczowe dodatki. Nie wszystkie spełniają przeznaczoną im pierwotnie funkcję (np. w stojakach na kwiaty można przechowywać gazety czy szaliki, a w pomarańczowym schowku na CD ustawionym przy lustrze – kosmetyki).

Meble młodzieżowe i dodatki

Budzik w kolorze srebrnym, wózek na zakupy, poduchy do siedzenia, plecione, miski pomarańczowe, wieszaki składane (turystyczne), kubki zielono-szare (BoConcept); podpórki do książek Skribent, pościel Anja Rand, szuflady na pościel Degernes, stojak na CD Jutis, stojak na głośniki Jutis, pojemnik na CD, pomarańczowy (przy lustrze), torba Set, taca Rationel, świeczniki pomarańczowe, pojemnik i pokrywka Slugis, pudełko Kasset szare, pudełko Kasset białe, segregatory Flyt  ramki Kruseboda, drążki rozporowe Vassaro, doniczki Vassaro, tacka Bang, szlafrok Alleby, półka Logga (tu jako stolik do kawy), materac Sultan (IKEA); kosze wiklinowe z przykrywką, filiżanki, poszewki na poduszki pomarańczowe, wypełnienie poduszek, zasłona (na ścianie przy łóżku), prześcieradło frotte, zegar na ścianę (Walther Meble); kinkiety, kółka (pod stolikiem), pudełka Ecobox popielate, wieszaki (przy szafie), wieszaki (mocowanie zasłonki na ścianie przy łóżku), regał metalowy, walizka aluminiowa (Castorama).