Pokój dziecka: kolorowe dodatki do domu dobrym pomysłem na prezent! Inspiracje!

Pokój dziecka to zazwyczaj miejsce szczególne w naszym domu. Zależy nam by było wyjątkowe. Dodatki do domu, takie jak lampy zwierzaki, kwiaty czy lekkie kule mogą okazać się strzałem w dziesiątką. Pokój dziecka, zamiast kolejnej zabawki na półce, zyska oryginalny wystrój, dziecko będzie chętnie w nim przebywało, a nam powiększy się asortyment prezentowy na przyszłość.

Lampy słoniki do pokoju dziecka
Toaletka dla dziewczynki prezentem niespodzianką
Baldachim na łóżkiem w pokoju dziewczynki
Miękkie plecaki na oparciu krzesła w pokoju dziecka
Girlandy świetlne na szafie w pokoju dziecka

Czasem chcemy zrobić dziecku niespodziankę. Z okazji Dnia Dziecka, urodzin, komunii albo tak, po prostu. Ale nie chcemy żeby była to kolejna zabawka, która podzieli los poprzednich, w kącie. Dobrym pomysłem okazują się dodatki do domu, dekorujące pokój dziecka. Może to być wyjątkowa lampa, nowa tapeta lub naklejka ścienna. Jeśli jest miejsce w pokoju może to być fotel, półki na ścianę, zabawny plecak na drobiazgi, który znajdzie swoje stałe miejsce na oparciu krzesła przy biurku. Pomysłów jest naprawdę wiele. Robiąc  taki nietypowy prezent sprawimy dziecku przyjemność, przy okazji ucząc obcowania z ładnymi rzeczami.

Pokój dziecka: lampa w kształcie zwierzaka nieoczekiwaną niespodzianką w pokoju

Delikatnie święcąca lampa, w kształcie słonika lub psa na pewno ucieszy każdego malucha. Dobrze się kojarzy, można na niej usiąść, a co najważniejsze rozproszy noc i odstraszy wszystkie okropne  potwory. Dobrym pomysłem na nietypową lampę do pokoju dziecka są też lubiane girlandy z małych bawełnianych kul. Kolorowe girlandy świetlne można rozwiesić albo położyć tu gdzie będą najbardziej potrzebne: przy łóżku, na szafie, przy oknie wzdłuż zasłony. Są lekkie więc nie narzucają ograniczeń. Lampę podłogową - zwierzątko można postawić blisko łóżka – może służyć przy okazji jako stolik nocny.

Pokój dziecka: półki, pompony, fotel jak banka mydlana…

Innym fajnym prezentem niespodzianką na Dzień Dziecka może być nowa półka ścienna w kształcie domków, na podręczne szpargały, miękki plecak w kształcie ulubionego zwierzaka zawieszony na oparciu krzesła przy biurku czy kolorowe, dekoracyjne pompony. W pokoju dziecka, nieco starszego oczywiście, wielką niespodzianką będzie okrągły, jak bańka mydlana, fotel zawieszony pod sufitem. Dziewczynka ucieszy się z moskitiery rozwieszonej nad łóżkiem lub fotelem – będzie czuła się jak księżniczka pod baldachimem. Inspiracji do aranżacji pokoju dziecka jest naprawdę wiele. A co najważniejsze możemy zaskoczyć dziecko czymś co nie jest kolejną zabawką, nie wydając przy okazji na prezent fortuny.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY