Kolorowe meble młodzieżowe – kreatywna aranżacja pokoju nastolatka

 Kolorowe meble młodzieżowe

Fot. mat. pras. Black Red White

Prywatna strefa relaksu, nauki i rozrywki – taki powinien być pokój młodzieżowy. Ważne są odpowiednio dobrane meble, tak by zapewnić wygodę podczas wszystkich tych aktywności. Pamiętajmy też o mocy kolorów, które mogą dodawać energii, a także pobudzać mózg do kreatywnej pracy. Sprawdź, na jakie meble młodzieżowe warto zwrócić uwagę. Prezentujemy estetyczne i praktyczne modele w sam raz dla nastolatka.

Ważna rola kolorów w pokoju młodzieżowym

Odrabianie prac domowych zajmuje gimnazjaliście i licealiście średnio aż cztery godziny dziennie. Do tego dochodzi np. rozrywka przy komputerze – można założyć, że to podobna ilość czasu. A to oznacza, że przez co najmniej kilka godzin nastolatek tkwi w swoim pokoju przy biurku! Jeśli dołożymy do tego informację, że podczas niewłaściwego siedzenia obciążenie kręgosłupa może przekroczyć 180 kg (dla porównania: podczas snu zaledwie 30 kg), sprawa staje się poważna. Koniecznie trzeba zapewnić dziecku ergonomiczne miejsce do pracy. Ale wygoda to nie wszystko, liczy się także takie urządzenie pokoju, które będzie pobudzało mózg nastolatka do nauki.

Barwy zimne, takie jak: beżowy, szary, zielony, niebieski, sprzyjają pracy koncepcyjnej, poprawiają koncentrację, wzmagają cierpliwość i wytrwałość w działaniu. Wśród takich barw czujemy się dobrze i swobodnie. Kolor szary w całej gamie odcieni wpływa stymulująco na komórki mózgowe. Kolory ciepłe – jasna zieleń, brąz, beżowy i kremowy, działają pobudzająco, ożywiają, pogodnie nastrajają, zachęcają do działania. Dobrze jest jednak wzbogacić miejsce pracy kolorami, które rozpraszają nudę i monotonię pracy. Są to barwy: czerwona, pomarańczowa i żółta. To kolory przekazujące energię, wesołe i żywe. Należy jednak podejść do tego z rozwagą – nadmiar tych kolorów w pomieszczeniu może rozpraszać uwagę, a nawet irytować.

Nowoczesne meble młodzieżowe w różnych barwach

Wnętrza pokoi dziecięcych i młodzieżowych są idealnym miejscem do zabawy kolorem. Może on pojawić się nie tylko na ścianach i w dodatkach, ale również w postaci kolorowych mebli. Do wyboru mamy sporo barwnych frontów – uniwersalne białe oraz w dziewięciu innych kolorach na zamówienie. Naturalne odcienie drewna, różne tonacje szarości i błękitu, stonowana zieleń czy wyrazista czerwień pozwalają twórczo podejść do aranżacji pokoju młodzieżowego.

Warto również zwrócić uwagę na modele, w których możemy wybierać kolorystykę uchwytów i dopasować mebel do pokoju chłopca lub dziewczynki.

Gotowe projekty pokoi dla dzieci

 

Chcesz, aby Twoje dziecko miało cudowny pokój? Wyczaruj go razem z nami! Wraz z architektami stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów pokoi dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku: uczniów, przedszkolaków i niemowląt. Każdy pokój ma własny styl i charakter. Szczegółowo opracowana aranżacja zawiera listę produktów, linki do sklepów i szczegółowe rysunki. Dzięki temu urządzanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet dla osób, które robią to pierwszy raz.

 

Zobacz projekty >>

Ocena: 5
Zdjęcia: mat. pras. Black Red White

POLECANE ARTYKUŁY